Gra o zarażaniu ludzkości otrzyma nowy tryb - ratowanie świata przed pandemią

Odwrotny cel.

Twórcy Plague Inc. pracują nad darmowym trybem, w którym zadaniem gracza będzie zahamowanie pandemii i ocalenie ludzkości przed chorobą. Do tej pory celem zabawy było zarażenie jak największej części populacji na całej Ziemi.

W nowym wariancie rozgrywki zadanie będzie polegało na ograniczeniu rozwoju wirusa poprzez wspieranie systemów opieki zdrowotnej, klasyfikowanie zarażonych, ustalanie warunków kwarantanny czy decydowanie o zamknięciu placówek publicznych.

plague
Już niedługo role się odwrócą

Tryb powstaje przy wsparciu ekspertów, między innymi ze Światowej Organizacji Zdrowia. Trafi do gry w formie darmowej aktualizacji - na PC, PS4, Xbox One, Switch i urządzenia mobilne.

Deweloperzy ze studia Ndemic Creations poinformowali ponadto, że przekazali 250 tysięcy dolarów na walkę z COVID-19. Pieniądze trafiły do WHO i CEPI (Światowej Organizacji Zdrowia i Koalicji Innowacji Epidemicznych).

Pandemia koronawirusa negatywnie wpłynęła na Plague Inc. Władze Chin usunęły grę z App Store i Steama - za „nielegalne” treści.

Źródło: Ndemic Creations

Następnie: Przebywającym w domach fanom Pokemon Go kończą się Pokeballe

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami