Szybszy dysk PS5 nie oznacza konsoli szybszej niż Xbox Series X - tłumaczy Digital Foundry

Konsola Microsoftu ma mocniejsze podzespoły.

Z oficjalnych specyfikacji PlayStation 5 i Xbox Series X wynika, że nowa konsola Sony dysponuje znacznie szybszym dyskiem SSD. Wielu graczy uważa, że dzięki temu sprzęt będzie wydajniejszy od modelu Microsoftu, jednak dziennikarz Digital Foundry tłumaczy, że to błędne przekonanie.

„Jestem zaskoczony brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem” - napisał John Linneman na Twitterze. „Szybsze SSD nie oznacza ogólnie szybszego systemu (bo taki nie jest), ale niektórzy tak to właśnie rozumieją”.

Teoretycznie Xbox Series X ma mocniejsze CPU i GPU, natomiast PS5 może się pochwalić znacznie szybszym dyskiem SSD od konkurenta, ale Linneman nie wybiera „lepszej” konsoli. We wpisie sprzed kilku dni zaznacza, że każdy model ma mocne strony.

„Jestem szczerze podekscytowany faktem, że PS5 i Series X są tak różnymi maszynami, każda z własnymi zaletami. Konsole różnią się od siebie bardziej niż PS4 i Xbox One. Prawdopodobnie będzie to interesująca generacja”.

Z zapowiedzi wynika, że PS5 i Series X zaoferują podobną funkcjonalność - ray tracing, realistyczny dźwięk czy wsteczną kompatybilność. Na konsoli Microsoftu zagramy jednak w produkcje nawet z pierwszego Xboksa, a na modelu Sony - tylko z PS4.

Reklama

Skocz do komentarzy (18)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (18)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami