Włoski internet przeciążony - przez objętych kwarantanną młodych graczy

Spędzają czas przy Fortnite i innych produkcjach.

Po objęciu całych Włoch kwarantanną - ze względu na epidemię koronawirusa - w kraju zanotowano znaczne zwiększenie zużycia internetu.

Władze zamknęły szkoły, uniwersytety, kina oraz wszystkie sklepy - oprócz spożywczych i aptek - zaś obywatelom zalecono pozostanie w domach. Młodzi ludzie wolny czas postanowili najwyraźniej spędzić przy grach.

fortnite_wlochy1
Młodzi objęci kwarantanną spędzają czas przy Fortnite

Narodowy operator Telecom Italia SpA poinformował, że w minionych dwóch tygodniach nawet o 70 procent wzrósł ruch internetowy. Przedstawiciele firmy tłumaczą, że w dużym stopniu to zasługa produkcji sieciowych pokroju Fortnite i Call of Duty, które zużywają znacznie więcej danych niż programy do pracy zdalnej.

W środę wielu włoskich użytkowników zgłaszało problemy z utratą połączenia. Uspokojono jednak, że kłopoty dotyczyły tylko określonych aplikacji spowodowanych awarią międzynarodowej sieci - obecnie wszystko podobno „działa doskonale”.

cod_warzone_wlochy
Niewykluczone, że niektórzy grają w darmowe Call of Duty: Warzone

Włochy to kraj w Europie najbardziej dotknięty koronawirusem. Z najnowszych informacji wynika, że zakażonych jest ponad 15 tysięcy osób, z czego zmarło ponad tysiąc. W Polsce od 16 marca na dwa tygodnie zostaną zamknięte szkoły i uniwersytety.

Źródło: Bloomberg

Następnie: W Call of Duty: Warzone pojawią się mecze dla 200 osób

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami