Total War Saga: Troy - premiera i najważniejsze informacje

Rozgrywka, bitwy, kampania i realizm.

Total War Saga: Troy to nowa odsłona cyklu Saga, który w ramach popularnej serii strategii skupia się na przedstawianiu mniejszych terenów działań wojennych niż inne odsłony cyklu.

Seria ta przedstawiła już w przeszłości Brytanię z IX wieku. Choć jeden kraj to terytorium mniejsze niż kontynent, to mapa i tak była wielka - przedstawiona po prostu w innej skali. Podobnie sytuacja wygląda w Troy.

W nowej części, jak sugeruje tytuł, zobaczymy między innymi tereny Grecji, a także fragmenty dzisiejszej Turcji. Gra inspirowana jest słynną mitologiczną opowieścią.

  • Premiera: 13 sierpnia 2020
  • Platforma: PC
  • Wersja językowa: polska
  • Producent: Creative Assembly
  • Wydawca: SEGA

Premiera

Total War Saga: Troy ukaże się 13 sierpnia 2020 roku. Gra będzie oczywiście dostępna wyłącznie na PC (nieco później także na komputerach z systemami Mac i Linux).

Gry z podcyklu Saga są tańsze niż główne odsłony Total War, dlatego należy spodziewać się ceny na poziomie 169 zł. Uwaga: Przez pierwsze 24 godziny po premierze, gra będzie dostępna za darmo w Epic Games Store.

troy1
Nie zabraknie imponujących widoków

Świat, historia

Total War Saga: Troy po raz pierwszy w historii serii przedstawi czasy tak odległe - wojna trojańska rozegrała się prawdopodobnie w XII wieku przed naszą erą.

Co więcej, informacje na temat wspomnianej wojny pochodzą z niepewnych źródeł historycznych lub ze źródeł literackich, przede wszystkim z Illiady Homera. Strony konfliktu to greckie królestwa i Trojańczycy.

Miejsce akcji gry to basen morza egejskiego. Rozmiar całej mapy ma jednak być podobny do tego, który pamiętamy z Rome 2 - skala będzie więc stosunkowo duża.

Mimo że Troy inspirowana jest w dużej mierze wydarzeniami znanymi dzięki mitologii, to deweloperzy zaznaczyli, że gra nie zaoferuje wielu elementów mitologicznych. Nie zobaczymy tu potworów czy boskich mocy.

troy2
Mapa kampanii robi wrażenie

Pojawią się jednak herosi - jednostki te będą działać podobnie jak w Total War: Three Kingdoms. To potężni wojownicy, inspirujący swoje oddziały i potrafiący wyjątkowo skutecznie radzić sobie na polu bitwy.

Rozgrywka i gameplay

Pod względem rozgrywki Total War Saga: Troy będzie typową odsłoną serii od Creative Assembly. Twórcy nie zamierzają wprowadzać rewolucyjnych zmian w sprawdzonej formule.

Zajmiemy się więc wydawaniem rozkazów na mapie kampanii obejmującej tereny całych państw. Tutaj pokierujemy ruchami całych armii czy zdecydujemy o kolejności budowy struktur w miastach. Zajmiemy się też dyplomacją.

troy
Pojawią się rydwany, ale na nadmiar zwykłej kawalerii nie będziemy narzekać

Twórcy udostępnili do tej pory wyłącznie materiał wideo z prezentacją mapy kampanii.

W bitwach kierujemy już natomiast bezpośrednio całymi oddziałami w czasie rzeczywistym, w razie potrzeby wciskając pauzę, żeby wydać dokładniejsze rozkazy dotyczące ataków i formacji.

Z racji na czas akcji, różnorodność jednostek może nie dorównać tej z - przykładowo - Rome 2. W XII wieku p.n.e. na polach bitew dominowała piechota i praktycznie nie stosowano kawalerii.

Potwierdzono już, że w grze zabraknie bitew morskich.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami