Wkrótce najpopularniejszymi "konsolami" będą laptopy z kartami GeForce - twierdzi szef Nvidii

Szczególnie z układami RTX.

Dyrektor generalny firmy Nvidia uważa, że laptopy z kartami graficznymi GeForce należą do tej samej kategorii, co konsole, a ponadto wkrótce staną się najpopularniejszym urządzeniem tego typu wśród użytkowników.

- Sądzę, że [nasze laptopy - red.] będą najpopularniejszymi „konsolami do gier” na świecie. Powodem jest to, że najwięcej klientów ma właśnie laptopy, a nie inne urządzenia - powiedział Jensen Huang podczas podsumowania wyników finansowych firmy w czwartym kwartale 2019 roku.

n1
Nawet za najtańszy laptop z kartą RTX trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych

Szef Nvidii zaznaczył też, że w segmencie notebooków firma zanotowała „dwucyfrowy wzrost” przez osiem kolejnych kwartałów, co wskazuje na powstanie „nowej gamingowej kategorii” urządzeń.

Przyczynę sukcesu Huang upatruje w kartach GeForce RTX - aktualnie jedynych GPU na rynku, które obsługują śledzenie promieni w czasie rzeczywistym.

- Fakt, że udało nam się zmieścić RTX w cienkim i lekkim notebooku, to prawdziwy przełom - podkreślił prezes Nvidii.

Zarówno PlayStation 5 jak i Xbox Series X również zaoferują obsługę ray tracingu - choć nie wiadomo jeszcze, w jakim stopniu technika zostanie wykorzystana.

Źródło: Tech Spot

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami