Sony nie jest głównym rywalem Microsoftu - przekonuje Phil Spencer

Koncern konkuruje z Google i Amazonem.

Szef działu Xbox w Microsofcie - Phil Spencer - uważa, że w branży gier głównymi rywalami dla koncernu są Google i Amazon, a nie Sony i Nintendo.

Menedżer odnosi się do działalności związanej z graniem w tak zwanej „chmurze”. Firma z Redmond pracuje obecnie nad usługą xCloud, której bezpośrednim konkurentem jest uruchomiona niedawno platforma streamingowa Stadia od wspomnianego Google.

stadia_microsoft
Dla Microsoftu największym rywalem jest Google ze Stadią

- Mamy ogromny szacunek do Sony i Nintendo, ale to właśnie Amazon i Google postrzegamy jako głównych rywali w nadchodzącej przyszłości - tłumaczy Spencer w wywiadzie udzielonym serwisowi Protocol.

- Tradycyjne firmy z branży gier są jednak trochę nie w naszej pozycji. Podejrzewam, że mogłyby spróbować skopiować naszą infrastrukturę Azure, ale my przez lata w „chmurę” zainwestowaliśmy dziesiątki miliardów dolarów - dodaje.

Microsoft wielokrotnie zaznaczał, że zamierza skoncentrować się nie na konkretnych konsolach, a rozwoju ekosystemu, którego ważnym elementem jest właśnie xCloud. Koncern chce, by użytkownicy mogli grać w ulubione tytuły na dowolnym sprzęcie.

Firma wierzy, że głównymi platformami do grania staną się serwery w „chmurze”. To dlatego jako największe zagrożenie nie postrzega Sony i Nintendo, a Google ze Stadią i Amazona, który według nieoficjalnych informacji pracuje nad własną usługą streamingową dla gier.

Źródło: Protocol

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami