Ubisoft skasował grę, nad którą pracowano 3 lata - twierdzi programista firmy

Tajemniczy projekt od twórców Watch Dogs.

Ubisoft skasował niezapowiedziany dotychczas projekt, który powstawał od 3 lat - poinformował jeden z pracowników firmy.

Programista Louis de Carufel ujawnił na Twitterze, że wydawca podjął decyzję o porzuceniu gry rozwijanej przez montrealskie studio. Co ciekawe, wpisy dewelopera już usunięto, ale internauci zachowali kopię.

ubi_twitter
Kopia usuniętych wpisów (źródło: IGN)

„Właśnie się dowiedziałem, że anulowano projekt, nad którym pracowałem przez ostatnie 3 lata. To smutna wiadomość, ponieważ współpracowałem z tymi ludźmi przez około 7 lat, w tym czasie przygotowaliśmy Watch Dogs i Watch Dogs 2” - napisał.

Carufel zapewnił jednocześnie, że mimo kasacji nikt z liczącego ponad 200 osób zespołu nie został zwolniony. Na temat samej gry nie przedstawił żadnych szczegółów.

watch_dogs_2_tworcy
Nad tajemniczym projektem pracowali twórcy Watch Dogs 2

Na łamach forum Resetera dziennikarz Jason Schreier z Kotaku oznajmił jednak, że sekretnym projektem była nowa marka. Pozycja miała przypominać Destiny, a więc zapewne kłaść nacisk na zmagania wieloosobowe.

Redaktor sugeruje też, że decyzja o skasowaniu gry jest efektem zmian, jakie Ubisoft wprowadził do swojej działalności. Po rozczarowującej sprzedaży Ghost Recon: Breakpoint, firma obiecała nowe podejście do tworzenia produkcji.

Źródło: Resetera

Następnie: Cyberpunk 2077 nie mógłby powstać na silniku Wiedźmina 3 - przekonuje producent

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: listopad 2021 - pełna oferta

Knockout City, Kingdom of Amalur: Re-Reckoning i inne.

Nowe gry w Amazon Prime za darmo - zobacz listę wszystkich gier

Rise of the Tomb Raider, Dragon Age: Inkwizycja i nie tylko.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami