Minecraft Earth - budowanie i edycja struktur: stawianie i usuwanie bloków, mobów

Tryb interakcji i podnoszenia.

Oprócz zbierania materiałów, budowanie różnych struktur to główna czynność, jakiej podejmujemy się w Minecraft Earth. Z tego poradnika dowiesz się, jak włączyć tryb budowania oraz jak tworzyć i edytować konstrukcje.

Mechanika działa podobnie jak w klasycznym Minecrafcie. Możemy stawiać bloki lub je niszczyć. Różne kostki i przedmioty mają unikalne właściwości, na wzór pierwowzoru.

7

Kiedy wybrałeś już płytkę konstrukcyjną i postawiłeś ją w rzeczywistym świecie, możesz przejść do budowania. Aby oglądać swoją makietę z różnych stron, musisz po prostu fizycznie przemieścić się w odpowiednie miejsce. Alternatywą jest obracanie płytki, które wykonujesz, „chwytając” ją palcem w okolicach podłoża i przesuwają w odpowiednią stronę.

Aby móc dodawać bloki do konstrukcji, musisz najpierw przygotować sobie przedmioty podręczne (1), znajdujące się na dole ekranu. Aby to zrobić, wejdź do ekwipunku, klikając ikonę skrzyni (2) w prawym dolnym rogu.

Screenshot_20191212_161137_com.mojang.minecraftearth

Tutaj możesz przeglądać wszystkie zdobyte przez ciebie przedmioty, a także moby (zauważ, że na górze możesz skorzystać z filtrowania). Aby dodać wybrany materiał lub moba do podręcznego paska, najpierw wybierz go z ekwipunku, a potem kliknij na danym miejscu na pasku. Kiedy będziesz już gotowy do budowania, powróć do makiety, klikając na krzyżyk w rogu.

Kliknij teraz ikonę dłoni z wyciągniętym palcem (3), co aktywuje tryb interakcji. Wystarczy, że wybierzesz dany przedmiot lub moba z podręcznego paska (podświetli się na biało), a dana kostka lub zwierzę pojawi się na makiecie w miejscu, w którym klikniesz.

Screenshot_20191213_130357_com.mojang.minecraftearth2

Pamiętaj, że nie możesz manipulować w żaden sposób kamerą, więc jeśli chcesz - przykładowo - dostać się do trudno dostępnego miejsca, musisz odpowiednio się ustawić, np. patrząc z góry:

Screenshot_20191213_130605_com.mojang.minecraftearth

Aby usunąć moby lub wybrane bloki, wybierz ikonę skrzyni ze strzałką (4). Ponownie - obiekty, których dotkniesz, znikną z płytki i powrócą do twojego ekwipunku.

Screenshot_20191213_130357_com.mojang.minecraftearth3

Jest jeszcze jeden sposób na ułatwienie sobie budowania lub usuwania danych bloków. Jeżeli w menu (trzy kropki) wybierzesz „Tryb precyzyjny” (5), to na środku ekranu pojawi się celownik. Teraz to on będzie wyznaczał miejsce, które będziesz edytował po dotknięciu ekranu. Wskazany blok lub przedmiot jest lekko podświetlony (6).

Screenshot_20191213_130631_com.mojang.minecraftearth
Screenshot_20191213_130658_com.mojang.minecraftearth

Wszystkie zmiany, które poczynisz w trybie budowania, zostają zapisane automatycznie na danej płytce. Budowę możesz wznowić w dowolnym momencie.

Poprzednio: Minecraft Earth - Rubiny: jak zdobyć i co można za nie kupić

Spis treści: Minecraft Earth - poradnik i najlepsze wskazówki

Poprzednio: Minecraft Earth - płytki konstrukcyjne: czym są, jak kupować i zdobywać nowe

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami