Legends of Runeterra - nowy konkurent Hearthstone'a

Gramy w karciankę w świecie League of Legends.

Legends of Runeterra ma ukazać się w przyszłym roku, ale obecnie regularnie odbywają się weekendowe testy karcianki od Riot Games. Mieliśmy okazję spędzić z grą kilka godzin i przedstawiamy wrażenia w materiale wideo.

Tytuł czerpie oczywiście z uniwersum League of Legends. Na kartach widzimy znanych bohaterów czy zaklęcia, ale też jednostki, o których do tej pory mogliśmy tylko poczytać w tekstach dotyczących świata gry.

Gra oferuje ciekawe założenia rozgrywki z nietypowym podziałem na tury. W każdej fazie tylko jeden gracz atakuje, a drugi skupia się na blokowaniu wrogich jednostek.

Otrzymujemy wiele kart podzielonych na frakcje charakteryzujące się różnymi zdolnościami i cechami specjalnymi. Wiele godzin można spędzić na eksperymentowaniu i układaniu talii składających się z kart różnych kategorii.

Tworzenie nowych kart jest proste i możemy wykorzystywać w tym celu główną walutę, którą zarabiamy nawet poprzez ukończenie samouczka. Mamy nadzieję, że pełna wersja zaoferuje niezmienione tempo zarabiania kryształów w początkowych fazach zabawy.

Finalna wersja ma być dostępna na PC i platformach mobilnych.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami