Microsoft w obecnej generacji wypłacił 1,2 miliarda dolarów niezależnym twórcom gier

W ramach programu ID@Xbox.

Microsoft ujawnił, że w ramach programu ID@Xbox niezależnym deweloperom wypłacił dotychczas łącznie 1,2 miliarda dolarów.

Informację przekazał szef wspomnianej inicjatywy - Chris Charla - w rozmowie z australijskim wydaniem Kotaku. W rozmowie opowiedział o korzyściach finansowych dla twórców uczestniczących w projekcie.

- W tej generacji wypłaciliśmy ponad 1,2 miliarda dolarów niezależnym deweloperom za gry, które ukazały się w ramach programu ID. To wielka szansa zarówno pod względem komercyjnym, jak i artystycznym - przekonuje.

cuphead_xbox
Cuphead jest jedną z najbardziej znanych gier z ID@Xbox

Charla nie ujawnił jednak, ile otrzymały poszczególne zespoły biorące udział w inicjatywie. Warto zaznaczyć, że do tej pory w ramach projektu wydano ponad tysiąc produkcji, więc wymieniona kwota jest dzielona pomiędzy ich autorów.

ID@Xbox to uruchomiony w 2014 roku przez Microsoft program, którego celem jest wspieranie niezależnych deweloperów. Koncern pomaga twórcom między innymi w przenoszeniu gier na konsole Xbox.

inside_xbox
Microsoft wsparł też twórców Inside

Wśród najsłynniejszych tytułów, które ukazały się w ramach inicjatywy, jest okraszone kreskówkową grafiką platformowe Cuphead. Inne pozycje to na przykład Inside, Stardew Valley, Celeste i Overcooked 2.

Źródło: Kotaku

Następnie: Monster Hunter World: Iceborne - premiera dodatku 9 stycznia 2020 roku na PC

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami