Microsoft w obecnej generacji wypłacił 1,2 miliarda dolarów niezależnym twórcom gier

W ramach programu ID@Xbox.

Microsoft ujawnił, że w ramach programu ID@Xbox niezależnym deweloperom wypłacił dotychczas łącznie 1,2 miliarda dolarów.

Informację przekazał szef wspomnianej inicjatywy - Chris Charla - w rozmowie z australijskim wydaniem Kotaku. W rozmowie opowiedział o korzyściach finansowych dla twórców uczestniczących w projekcie.

- W tej generacji wypłaciliśmy ponad 1,2 miliarda dolarów niezależnym deweloperom za gry, które ukazały się w ramach programu ID. To wielka szansa zarówno pod względem komercyjnym, jak i artystycznym - przekonuje.

cuphead_xbox
Cuphead jest jedną z najbardziej znanych gier z ID@Xbox

Charla nie ujawnił jednak, ile otrzymały poszczególne zespoły biorące udział w inicjatywie. Warto zaznaczyć, że do tej pory w ramach projektu wydano ponad tysiąc produkcji, więc wymieniona kwota jest dzielona pomiędzy ich autorów.

ID@Xbox to uruchomiony w 2014 roku przez Microsoft program, którego celem jest wspieranie niezależnych deweloperów. Koncern pomaga twórcom między innymi w przenoszeniu gier na konsole Xbox.

inside_xbox
Microsoft wsparł też twórców Inside

Wśród najsłynniejszych tytułów, które ukazały się w ramach inicjatywy, jest okraszone kreskówkową grafiką platformowe Cuphead. Inne pozycje to na przykład Inside, Stardew Valley, Celeste i Overcooked 2.

Źródło: Kotaku

Następnie: Monster Hunter World: Iceborne - premiera dodatku 9 stycznia 2020 roku na PC

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: listopad 2021 - pełna oferta

Knockout City, Kingdom of Amalur: Re-Reckoning i inne.

Nowe gry w Amazon Prime za darmo - zobacz listę wszystkich gier

Rise of the Tomb Raider, Dragon Age: Inkwizycja i nie tylko.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami