Fortnite - twórcy nie usuną mechów, ponieważ chcą, by w grze „każdy miał szansę wygrać”

Roboty wyrównują możliwości.

Wraz ze startem dziesiątego sezonu rozgrywek, w Fortnite pojawiły się mechy, które jednak są krytykowane za zbyt dużą moc. Epic Games wyjaśnia teraz, że celem robotów zwanych Brutalami jest wyrównywanie szans wśród użytkowników.

Twórcy strzelanki ogłosili, że nie usuną potężnych maszyn kroczących. Deweloperzy tłumaczą decyzję misją produkcji, czyli chęcią zapewnienia „graczom o wszystkich poziomach umiejętności możliwości takiej wspólnej gry, w której każdy ma szansę wygrać”.

„Dodając Brutala na początku sezonu 10., mieliśmy na uwadze tę właśnie misję. Od tego czasu widzimy, że gracze, którzy wcześniej mieli problemy z zaliczaniem likwidacji, teraz zgarniają ich więcej, a jednocześnie likwidacje doświadczonych graczy pozostały na stałym poziomie” - wyjaśniają.

fortnite_maszyny
Brutale są zmorą wielu graczy

Autorzy przyznają jednocześnie, że spotkania z Brutalami powinny być „rzadkimi” wydarzeniami, a nie dominującym elementem zabawy. W trybie Areny zmniejszono więc częstotliwość pojawiania się mechów.

Epic Games zaprezentowało także statystyki, według których udział maszyn kroczących w zabójstwach jest stosunkowo niewielki. We wszystkich wariantach rozgrywki roboty odpowiadają za kilka procent eliminacji.

fortnite_statystyki_mechy

Zobacz: Fortnite Battle Royale - poradnik dla początkujących

„Już wcześniej dodawaliśmy do Fortnite elementy, które zaskakująco odmieniały rozgrywkę i zamierzamy robić to nadal. Chcemy zapewniać wciągającą, bez przerwy zmieniającą się rozrywkę wszystkim graczom” - podkreślają twórcy.

Źródło: Epic Games

Następnie: The Sims może mieć poważną konkurencję - powstaje symulator Paralives

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Powiązane gry

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami