Doom 1, 2 i 3 trafiły na PS4, Xbox One i Switch

Dwie pierwsze części pojawiły się też na urządzeniach mobilnych.

Na tegorocznym QuakeCon przedstawiciele Bethesdy i id Software poinformowali o wydaniu klasycznych strzelanek Doom 1, 2 i 3 na PS4, Xbox One i Switch. Dwie pierwsze trafiły też na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS.

Oryginalna odsłona cyklu zawiera nie tylko podstawową wersję tytułu, ale i dodatkowy epizod Thy Flesh Consumed z dziewięcioma bonusowymi etapami. Do tego lokalne tryby deathmatch i kooperacji dla maksymalnie czterech użytkowników.

Doom 2 oferuje - poza bazową produkcją - rozszerzenie Master Levels, w skład którego wchodzi 20 misji, a także wariant wieloosobowy i współpracy. Ceny obu pozycji na konsolach wynoszą po 21 zł, na Androidzie po 22,99 zł, a na iOS po 23,99 zł.

Trzecia część sprzedawana jest zaś w zestawie z dodatkowymi kampaniami fabularnymi - Resurrection of Evil i The Lost Mission. Zainteresowani posiadacze PS4, Xbox One i Switch tytuł mogą kupić za 42 zł.

doom3_ps4_xbox_one
W serii Doom gracze napotykają wiele kreatur

Wymienione gry przeniesiono na nowe platformy sprzętowe w związku z 25. rocznicą debiutu słynnego cyklu wykreowanego przez id Software. Seria uznawana jest za jedną z najważniejszych w historii gatunku strzelanek FPS.

W poszczególnych odsłonach kierujemy poczynaniami żołnierzy, którzy stawiają czoła przybyłym z innego wymiaru demonom. W walce ze zróżnicowanymi stworami korzystamy z różnorodnego arsenału broni palnej.

doom3
Akcja toczy się zazwyczaj w ciasnych korytarzach

Do tej pory Doom doczekał się czterech głównych części. Obecnie trwają prace nad piątą, która ukaże się z podtytułem Eternal - produkcja pojawi się 22 listopada na PC, PS4, Xbox One i Google Stadia.

Źródło: Bethesda

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami