Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Oryginalny Doom 3 wrócił do sprzedaży

Razem z przeceną.

Bethesda przygotowała przecenę swoich gier w sklepie GOG. Ważne są jednak nie tylko atrakcyjne ceny, ale i fakt, że do oferty wrócił oryginalny Doom, dotychczas oferowany wyłącznie jako DOOM 3: BFG Edition.

„Nie trzeba przedstawiać tego studia i ich wspaniałych serii. Bethesda jest na rynku od 1986 roku i przez 37 lat podbiła serca graczy na całym świecie - czytamy w ogłoszeniu. „Dzięki zaangażowaniu w tworzenie wciągających i rozbudowanych gier, firma stała się cenioną marką w branży, produkując wybitne i kultowe tytuły, które stały się podstawą w swoich gatunkach”.

Pomijając uprzejmości, promocja potrwa do 6 marca, oferując zniżki nawet o 80 procent (jak w przypadku świetnego Wolfenstein 2: The New Colossus za 24,79 zł). Uwagę zwraca jednak oryginalny Doom 3, który kupimy teraz w pakiecie z DOOM 3: BFG Edition i dodatkiem Resurrection of Evil. Działa nawet multiplayer.

Zmiany wprowadzono najwyraźniej na początku miesiąca, choć zauważono je dopiero teraz - podobnie jest na Steamie. Dotychczas w dystrybucji cyfrowej sprzedawano bowiem właśnie wydanie BFG Edition, obejmujące szereg zmian w porównaniu z oryginałem.

Pierwowzór wydano w 2004 roku. Marsjańska placówka badawcza Union Aerospace Corporation (UAC) została zaatakowana przez demony, które pozostawiają po sobie jedynie chaos i przerażenie. Jako jeden z nielicznych ocalałych ruszamy do piekła (i z powrotem), by poradzić sobie z zagrożeniem.

Odświeżona wersja Doom 3: BFG Edition to remaster z 2012 roku, zmieniający sporo w sposobie renderowania grafiki i oświetlenia, ze znaczącymi modyfikacjami w porównaniu z mroczniejszym oryginałem. Do tego - znacznie milej widziany - system punktów kontrolnych.

Poniżej kilka innych interesujących pozycji z wyprzedaży na GOG:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze