Samurai Shodown - świetna i nietypowa bijatyka

Powrót do podstaw.

Samurai Shodown jest już dostępne na PS4 i Xbox One - gra trafi jeszcze w tym roku na PC i Nintendo Switch, a nawet na Google Stadia. To najnowsza część serii bijatyk obecnej na rynku od 1993 roku. To także pierwsza odsłona tego cyklu od ponad dekady.

W materiale prezentujemy fragmenty rozgrywki i opowiadamy, dlaczego „SamSho” zawsze będzie wyjątkowe.

Choć rywalizacja online potrafi stanowić duże wyzwanie, to najważniejszy pozostaje fakt, że bijatyki z tej serii stawiają przede wszystkim na absolutne podstawy. Nie uświadczymy tu tak długich serii ciosów jak choćby w Tekkenie czy nawet Mortal Kombat 11. Nie ma tu też właściwie tradycyjnych kombosów.

Gameplay opiera się głównie na normalnych atakach. Najbardziej istotne jest więc odpowiednie pozycjonowanie wojownika, zachowywanie dobrego dystansu i wykorzystywanie błędów wroga, by go ukarać. Zwykły ciężki atak może bowiem zabrać sporą część paska zdrowia.

Dlatego też Samurai Shodown nie jest może najbardziej efektowną bijatyką na rynku, ale stylizowana oprawa i brutalne efekty przyciągają uwagę. Zachowawcza rozgrywka i duże ryzyko potrafią jednak zaangażować na długo.

Rozczarowuje nieco dosyć słaba zawartość dla jednego gracza, ale jeśli mamy chęć na szlifowanie umiejętności i ochotę na wejście w świat sieciowych potyczek, to tytuł ten zaoferuje mnóstwo emocji i świetnej zabawy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami