Samsung Galaxy A90 dorówna flagowemu S10?

Pierwsze szczegóły.

Samsung Galaxy A90 może dorównać pod względem mocy i wydajności dostępnemu już na rynku modelowi Galaxy S10 - sugerują nowe, nieoficjalne informacje, które ujawnił Steve Hemmerstoffer.

Używający pseudonimu OnLeaks użytkownik Twittera regularnie prezentuje szczegóły dotyczące niewydanych jeszcze smartfonów. W 2018 roku aż 23 urządzenia okazały się zgodne z przekazywanymi przez niego danymi.

Galaxy A90 ma ukazać się w dwóch wersjach - i obydwie mają działać na procesorze SnapDragon 855. To ten sam czip, który znajduje się w amerykańskiej wersji S10.

Jedna wersja zaoferuje podobno wsparcie dla technologii 5G, a druga w zamian wyposażona zostanie w nieco lepszy aparat oraz lepszy system optycznej stabilizacji obrazu.

a90s

Co ciekawe, A90 mają też zostać wyposażone w większy ekran niż S10 i S10 Plus, bo prawdopodobnie otrzymamy wyświetlacze o przekątnej 6,7 cala - w obydwu wersjach. OnLeaks nie podał jednak rozdzielczości ekranu. Nie wiadomo też ile GB pamięci RAM zaoferują nowe telefony.

Jakość aparatu ma być porównywalna z tym z OnePlus 7 Pro. Zabraknie łezki czy wcięcia w ekranie, ponieważ selfie wykonamy głównym zestawem obiektywów, który będzie się obracał - jak w modelu A80.

Rendery prezentujące wygląd A90 zaprezentował już w kwietniu Waqar Khan.

Seria Galaxy A w ostatnich latach była kojarzona z nieco tańszymi wersjami flagowców Samsunga. Już Galaxy A80 w momencie premiery został wyceniony na niemal 3000 zł.

Nie ujawniono ceny nowych smartfonów, a światowa premiera nastąpi prawdopodobnie jesienią.

Źródło: Trusted Reviews

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz dołączył do nas w 2013 roku. Zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami