Szef marki Xbox o szansach wydania serii Gears of War i Halo na konsolach PlayStation

Dla Microsoftu ważny jest ekosystem.

Phil Spencer, który w Microsofcie pełni funkcję szefa działu Xbox, odniósł się do możliwości wydania Gears of War, Halo i innych serii firmy na platformach konkurencji - w tym na konsolach PlayStation.

W rozmowie z serwisem Kotaku menedżer zasugerował, że obecnie nie ma szans, by gry koncernu z Redmond ukazały się na urządzeniach Sony. Głównym powodem jest brak dostępu do Xbox Live na sprzęcie japońskiego producenta.

- Same gry są niezwykle ważne dla graczy. Równie istotny jest jednak wspólny ekosystemu, dzięki któremu użytkownicy mogliby przenosić postępy w rozgrywce, listy znajomych i osiągnięcia między różnymi urządzeniami. Na razie nie ma innych platform, na które mogłaby trafić nasza usługa - tłumaczy.

halo_ps
Seria Halo niedługo trafi na PC

Microsoft coraz częściej otwiera się na inne sprzęty (koncern współpracuje z Nintendo, a nowe gry ukazują się też na PC), ale Spencer uważa, że nadal kluczową rolę w dalszym realizowaniu własnej wizji wirtualnej rozrywki jest posiadanie własnego.

- Wciąż jesteśmy producentem platformy i zastanawiamy się nad możliwościami rozwoju jej infrastruktury. Obecność najpotężniejszej konsoli na świecie, wspaniałego Xboxa, w mieszkaniu gracza odgrywa bardzo ważną rolę - wyjaśnia.

Obecnie Microsoft pracuje nad platformą następnej generacji. Urządzenie o roboczej nazwie Project Scarlett zadebiutuje w przyszłorocznym okresie świątecznym, a jednym z tytułów startowych będzie Halo: Infinite.

Warto zaznaczyć, że niedawno koncern z Redmond nawiązał kooperację z Sony. Obie firmy zamierzają wspólnie współpracować nad opartymi na „chmurze” rozwiązaniami dotyczącymi gier, sztucznej inteligencji i streamingu.

Źródło: Kotaku

Reklama

Skocz do komentarzy (11)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami