Dwóch graczy - Xxif i Ronaldo - zostało zbanowanych przez Epic Games za nieuczciwą grę w rozgrywkach kwalifikacyjnych do finałów Fortnite World Cup w Nowym Jorku. Ban został jednak zdjęty po 14 dniach, a nieuczciwy duet mógł brać udział w kolejnych zawodach i zagra w finale.

Obydwaj oskarżeni mieli nakłaniać innych uczestników, by dobrowolnie pozwalali się pokonywać. Dzięki temu gracze zyskiwali punkty oraz wyposażenie.

Warto zaznaczyć, że poza dwutygodniowym banem, Xxif został też usunięty z listy zakwalifikowanych do turnieju World Cup. Po upływie zakazu udziału w meczach, zawodnik zdołał jednak nadrobić utraconą pozycję.

Wielu profesjonalnych graczy wyraziło już swoje niezadowolenie z faktu, że organizatorzy rozgrywek zdają się bagatelizować nieuczciwe taktyki. Zawodowcy tacy jak Chap, Cloakzy i Tfue podkreślili, że decyzja Epic Games o zezwoleniu Xxifowi na kontynuowanie udziału w kwalifikacjach była szokująca.

Swoje rozczarowanie wyraził też streamer i komentator DrLupo.

„Oszust zakwalifikowany do turnieju z pulą nagród 30 mln to jak kopniak w krocze dla całej zawodowej społeczności Fortnite'a. Można tę grę lubić albo nie, ale takie zjawiska powinny być jednoznacznie oceniane”.

Każdy, komu udało się dostać do turnieju, może liczyć co najmniej na gwarantowane 50 tysięcy dolarów - w tym także zbanowani wcześniej na dwa tygodnie oszuści.

Źródło: Polygon.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz dołączył do nas w 2013 roku. Zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.