Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Smartfon do 1500 zł - Ranking 2019, najlepsze urządzenia

Jakie urządzenie ze średniego segmentu wybrać?

Chcesz kupić nowy smartfon i zastanawiasz się, co wybrać w przedziale do 1500 złotych? Poniżej znajdziesz zestawienie modeli, które warto wziąć pod uwagę w 2019 roku.

Podczas przygotowywania listy braliśmy pod uwagę kilka czynników - specyfikację techniczną, czas pracy na baterii, wygląd i jakość konstrukcji czy chociażby to, jak smartfon radzi sobie z fotografią.

Wybierając smartfon do 1500 złotych mamy już spore pole do popisu. Jest to kwota, za którą kupimy przyzwoite urządzenie, nadające się zarówno do codziennego użytkowania, jak i grania w nieco bardziej wymagające gry.

Możliwości aparatu także powinny być zadowalające, choć głównie przy dobrym oświetleniu.

Zobacz też: Jaki smartfon do 1000 zł - najlepsze modele na 2019 rok

UWAGA (23.05.2019): W związku z problemami Huawei dotyczącymi zerwania współpracy z firmą Google, która jest odpowiedzialna za system Android na smartfonach, zalecamy wysoką ostrożność w podejmowaniu zakupu urządzenia tej firmy. Sugerujemy przeczekanie do momentu, aż sytuacja Huawei się ustabilizuje lub współpraca zostanie ponownie nawiązana.


Pocophone F1

Pocophone F1 to smartfon od Xiaomi, czyli chińskiej marki kojarzonej z urządzeniami odznaczającymi się znakomitym stosunkiem ceny do jakości. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Pocophone F1 z powodzeniem może dorównać niejednemu modelowi ze znacznie wyższej półki.

Telefon utrzymany został w dość klasycznej stylistyce. Z przodu widoczne jest dość duże wcięcie w ekranie, które może przeszkadzać osobom nieprzepadającym za popularnym „notchem”. Podwójny aparat, jak i czytnik linii papilarnych zawędrował natomiast na centralną część tylnej, wykonanej z plastiku obudowy. To design, z którego producenci urządzeń z wyższej półki powoli zaczynają rezygnować, ale nie oznacza to, że nie może się on podobać.

Pocophone F1 bardzo dobrze wypada pod względem parametrów technicznych. Wydajny, ośmiordzeniowy Snapdragon 845 w połączeniu z 6 GB pamięci RAM w zupełności wystarczy do większości zadań, jakie stawiane są przed typowym smartfonem. Niestraszne będą mu także wymagające gry, które wyświetlane będą na 6,18-calowym ekranie Full HD+.

Propozycja od Xiaomi wyposażona jest w podwójny aparat (12+5 Mpix), który przyzwoicie radzi sobie ze zdjęciami w dobrych warunkach świetlnych. Fotografie są szczegółowe, a odwzorowanie kolorów zadowalające. Nieco gorzej wypadają zdjęcia nocne. Na ujęciach mogą pojawić się szumy i rozmycia, ale to akceptowalne w tym przedziale cenowym.

Zgodnie z polityką Xiaomi Pocophone F1 nie został wyposażony w moduł NFC. To poważna wada dla osób, które chcą płacić telefonem w sklepach. Mimo wszystko jest to smartfon, który pod względem wydajności w tym przedziale cenowym wręcz nie ma sobie równych.

Jeśli czytasz artykuł na smartfonie, przesuń poniższą tabelę w lewo, aby zobaczyć całość.

Plusy: Minusy:
  • świetna wydajność
  • szybkie ładowanie
  • niezły aparat
  • brak NFC
  • duże wcięcie w ekranie

Cena: 1300-1500 zł


Motorola Moto G7 Plus

Motorola Moto G7 Plus to propozycja dla osób, które stawiają na sprawdzoną i rozpoznawalną markę, a przy tym cenią sobie zalety czystego i często aktualizowanego Androida.

Producent postarał się zminimalizować wcięcie w ekranie. W efekcie, zgodnie z panującymi trendami, zamiast większego „notcha”, zastosowano niewielką „łezkę”. Wyświetlacz o dość sporej przekątnej 6,24 cali odznacza się smukłymi ramkami, dzięki którym nie wydaje się ogromny. O wygodnej obsłudze za pomocą jednej ręki należy jednak zapomnieć.

Motorola nie zrezygnowała z charakterystycznego dla siebie designu także na tylnej obudowie. Podwójny aparat umieszczony został w centralnej części, a zaraz pod nim swoje miejsce znalazł czytnik linii papilarnych.

Moto G7 Plus działa pod kontrolą Snapdragona 635 i oferuje 4 GB pamięci RAM. To zestaw, który zapewni płynne funkcjonowanie systemu i aplikacji, a także mniej wymagających gier. Bardziej złożone tytuły mogą wywołać u niego lekką zadyszkę. Nie jest to potwór wydajności na miarę opisywanego wyżej Pocophone F1.

Za wyborem tego modelu przemawia jednak czysty i regularnie aktualizowany Android 9.0 Pie, który pozbawiony jest niepotrzebnych aplikacji. Nieźle wypada też aparat główny, składający się z dwóch obiektywów - 16 i 5 Mpix. Zdjęcia wykonywane w dzień charakteryzują się dobrym nasyceniem kolorów. Chwalona jest też praca autofocusa i przyzwoity tryb portretowy, z lubianym przez użytkowników rozmyciem tła. Znacznie gorzej wypada fotografia nocna. Ujęcia są mniej szczegółowe, a często także rozmazane.

Moto G7 Plus wyposażony został we wszystkie potrzebne złącza i moduły. Mowa między innymi o NFC, które umożliwia płatności zbliżeniowe w sklepach. Jest też wyjście audio 3,5 mm, dzięki któremu podłączymy większość klasycznych słuchawek.

Jeśli czytasz artykuł na smartfonie, przesuń poniższą tabelę w lewo, aby zobaczyć całość.

Plusy: Minusy:
  • niewielkie wcięcie w ekranie
  • czysty i aktualizowany Android
  • przyzwoity aparat fotograficzny
  • moduł NFC i złącze słuchawkowe
  • przeciętne jakość zdjęć nocnych
  • niewielka bateria 3000 mAh


Cena: ok. 1400 zł


Huawei Mate 20 Lite

Osoby gustujące w ekranach o dużych przekątnych w przedziale do 1500 złotych mają też do dyspozycji Mate 20 Lite. Propozycja od Huawei wyróżnia się 6,3-calowym wyświetlaczem, smukłymi ramkami i solidnym wykonaniem.

Zarówno z przodu, jak i z tyłu umieszczono podwójny aparat fotograficzny. Z tego też względu producent nie uniknął dość sporego wcięcia w ekranie, które może przeszkadzać. Podobnie jak w innych opisywanych przez nas modelach, czytnik linii papilarnych znalazł swoje miejsce z tyłu obudowy.

Mate 20 Lite to pod wieloma względami typowy przedstawiciel średniej półki. Parametry techniczne nie są tu wyjątkiem. Autorski, ośmiordzeniowy Kirin 710 i 4 GB pamięci RAM w zupełności wystarczą jednak do płynnego działania i mniej zaawansowanych graficznie gier.

Nieźle wypadają aparaty fotograficzne. Zestaw obiektywów głównych rejestruje sporo szczegółów, a ujęcia charakteryzują się dobrym odwzorowaniem kolorów. Standardowo jednak dla tego przedziału cenowego problemy rozpoczynają się po zapadnięciu zmroku. Fotografie wyglądają wtedy znacznie gorzej, a mała szczegółowość i zaszumienie są mocno zauważalne.

Zobacz na YouTube

Zastosowana bateria powinna wystarczyć na około 2 dni normalnego użytkowania. Ogniwo obsługuje technologię szybkiego ładowania, która znacząco skraca czas uzupełniania energii. Jest też moduł NFC dla entuzjastów płatności zbliżeniowych.

Warto też nadmienić, że dokładając do ceny Mate 20 Lite około 200-300 złotych, możemy już zakupić zeszłorocznego flagowca od Huawei - P20 lub Honora 10 od siostrzanej marki. Telefony te posiadają lepszą specyfikację i oferują zdecydowanie większe możliwości fotograficzne.

Jeśli czytasz artykuł na smartfonie, przesuń poniższą tabelę w lewo, aby zobaczyć całość.

Plusy: Minusy:
  • solidna jakość wykonania
  • duży wyświetlacz
  • przyzwoita bateria
  • moduł NFC i złącze słuchawkowe
  • duże wcięcie w ekranie
  • przeciętna jakość zdjęć nocnych


Cena: 1100-1300 zł


Asus ZenFone Max Pro M2

Nasze zestawienie zamykamy propozycją od Asusa. Tajwański producent w rozsądnej cenie oferuje urządzenie o smukłej konstrukcji i niezłych parametrach, na które składa się między innymi 6,3-calowy wyświetlacz działający w rozdzielczości 1080 x 2280 pikseli. Niewielkie ramki i wcięcie w ekranie to obecnie chleb powszedni, dlatego też elementy te znalazły się również w ZenFone Max Pro M2.

Od innych modeli wyróżnia się między innymi rozmieszczeniem podwójnego aparatu głównego, który nie znalazł się w centralnej części. Tylna obudowa wbrew pozorom nie jest wykonana ze szkła, a z błyszczącego plastiku, który lubi się rysować. Warto więc szybko zaopatrzyć się w dodatkowe etui.

ZenFone Max Pro M2 oferuje aż 6 GB pamięci RAM, które w połączeniu ze Snapdragonem 660 tworzą zgrany duet, umożliwiający płynną pracę systemu, aplikacji i mniej wymagających gier. Smartfon Asusa wyróżnia się pojemną baterią. Ogniwo 5000 mAh zapewnia przynajmniej 2 dni w miarę intensywnego użytkowania. Brak złącza USB typu C i zastosowanie przestarzałego już microUSB sprawia jednak, że ładowanie nie należy do najszybszych. Pełne uzupełnienie energii zajmuje ponad 2 godziny.

Aparat główny rejestruje zadowalające zdjęcia. W dobrych warunkach oświetleniowych charakteryzują się dużą szczegółowością i niezłym kontrastem. Fotografie wykonywane w nocy wypadają jednak znacznie gorzej. Odznaczają się mniejszym odwzorowaniem szczegółów i widocznym zaszumieniem, nawet w przypadku zastosowania specjalnego trybu nocnego.

Jeśli czytasz artykuł na smartfonie, przesuń poniższą tabelę w lewo, aby zobaczyć całość.

Plusy: Minusy:
  • ogromna bateria
  • 6 GB pamięci RAM
  • smukła konstrukcja
  • złącze słuchawkowe i NFC
  • brak złącza USB typu C
  • długi czas ładowania
  • przeciętna jakość zdjęć nocnych
  • wcięcie w ekranie

Cena: ok. 1200 zł


Czasami w naszych materiałach umieszczamy linki do ofert sklepów internetowych. Jeśli klikniesz i ewentualnie dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję od transakcji.

Read this next