Ujawniono prototypy pada od PS4. Sony miało wiele różnych pomysłów

Wczesne modele kontrolera DualShock 4.

Autorzy Astro Bot: Rescue Mission z działającego w ramach japońskiego oddziału Sony studia Asobi Team podczas prezentacji na tegorocznym GDC zaprezentowali grafikę przedstawiającą kilka prototypów kontrolera od PS4.

Ujawniony obrazek prezentuje kilka rożnych wersji pada DualShock 4. Okazuje się, że nim producent PlayStation zdecydował się na stworzenie urządzenia w obecnej formule, testował wiele innych interesujących rozwiązań.

Przykładowo w jednym z modeli (znajduje się po lewej stronie poniższej ilustracji) analogi umieszczono w górnej części, zamieniając miejscami z krzyżakiem i przyciskami funkcyjnymi. Inne miały znacznie powiększony panel dotykowy, a nawet wyświetlacz w stylu Wii U.

ps4_ptototypy

Niektóre są zbliżone do finalnej wersji, ale nie brakuje też odmian o dosyć nietypowych kształtach. Są więc między innymi edycje z grubszą obudową, a także urządzenia przypominające kontrolery od poprzednich platform Sony.

Pad od PS4 zadebiutował w 2013 roku wraz z samą konsolą. Sprzęt wyposażono w dotykowy panel z przodu i niewielki głośnik, a od konkurenta, czyli kontrolera od Xbox One, wyróżnia się innym kształtem i rozmieszczeniem przycisków.

Astro Bot: Rescue Mission to wydana w październiku ubiegłego roku na PlayStation 4 platformówka przygotowana pod VR. W trakcie prac twórcy produkcji mieli okazję sprawdzić wspomniane prototypy DualShocka 4.

Źródło: Resetera

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami