Dzisiaj na konsoli Switch nieoczekiwanie zadebiutowało Tetris 99 - specjalna odsłona klasycznej gry logicznej, pod względem mechanizmów rozgrywki przypominającej tytuły z gatunku battle royale.

Formuła zabawy nie uległa większym zmianom w porównaniu do poprzednich inkarnacji produkcji. To oznacza, że gracz musi oczyszczać planszę, odpowiednio dopasowując do siebie różnokolorowe bloki, które spadają z góry ekranu.

Zgodnie z nazwą, w rywalizacji bierze jednak udział 99 osób. Głównym celem zmagań jest przetrwanie - wygrywa użytkownik, który jako ostatni pozostanie z areną niezapełnioną klockami.

Haczyk tkwi w tym, że istnieje możliwość wysłania usuniętych wcześniej linii bloków na planszę wybranego przeciwnika. Oczywiście rywale również mogą zablokować nasze pole, znacznie utrudniając rozgrywkę.

Tetris 99 dostępne jest za darmo dla wszystkich abonentów płatnej usługi Nintendo Online. Na razie nie jest jasne, czy produkcja w przyszłości pojawi się na pozostałych platformach sprzętowych.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki