Pierwsza gra Valve od lat - gramy w Artifact

Wyjątkowa karcianka.

Artifact zadebiutował 28 listopada - to nowa gra studia Valve, pierwsza duża produkcja firmy od czasu Portala 2. Warto zaznaczyć, że jednym z projektantów jest Richard Garfield, twórca kultowego Magic: The Gathering.

W naszym materiale przedstawiamy gameplay i pierwsze wrażenia z tej nietypowej karcianki.

Produkcja nie przypomina zbytnio Hearthstone'a czy innych popularnych gier z kartami. Nawiązuje za to do Doty 2 - gramy bowiem na trzech planszach jednocześnie. Każdy stół symbolizuje jedną ścieżkę z gier MOBA.

Celem jest zniszczenie dwóch wież wroga. Na planszę wykładamy jednostki i bohaterów, a herosom możemy kupować przedmioty pomiędzy kolejnymi rundami. To kolejne nawiązanie do Doty.

Artifact kosztuje niemal 80 zł, a w zestawie otrzymujemy ponad 270 kart - w tym 10 paczek z losowo dobranymi czarami i jednostkami, które potem możemy sprzedawać na rynku Steam.

Obecnie nie istnieje jednak żaden sposób na pozyskiwanie kart za darmo, poprzez rozgrywkę. Jeśli chcemy zdobyć konkretne karty, możemy kupić je na rynku Steam - pieniądze zarobimy sprzedając własne karty, których nie potrzebujemy.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami