Analityk branżowy z amerykańskiej firmy NPD - Mat Piscatella - twierdzi, że Xbox One X w Stanach Zjednoczonych cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród tamtejszych klientów.

Ekspert odniósł się do rezultatów osiąganych przez mocniejszy model konsoli koncernu Microsoft we wpisie na Twitterze. Nie przedstawił jednak żadnych konkretnych danych liczbowych.

„Xbox One w tym roku w USA zanotowało największy wzrost sprzedaży spośród trzech głównych platform sprzętowych, zaś Xbox One X w szczególności radzi sobie fenomenalnie” - napisał Piscatella (dzięki, Windows Central).

W przeciwieństwie do konkurencyjnego Sony, Microsoft od kilku lat nie publikuje dokładnych wyników osiąganych przez swoją konsolę. Przedstawiciele firmy uważają bowiem, że „kluczowym wskaźnikiem sukcesu” nie jest liczba nabywców, a „stopień zaangażowania”.

Nie wiadomo więc, ile osób kupiło dotychczas Xbox One. Ostatnie oficjalne dane, które opublikowano w listopadzie 2014 roku, wskazywały, że konsola sprzedała się w 10 milionach egzemplarzy.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały