Hitman 2 - jak wyłączać kamery

Jak działają kamery i jak sobie z nimi radzić.

W trakcie rozgrywki w Hitman 2 bardzo często będziesz natykał się na kamery, które z reguły są podwieszane na różnych podwyższeniach (narożniki budynków, w pomieszczeniach na sufitach itd.).

Podczas eksplorowania nowych okolic dobrze jest zawsze zwracać na nie uwagę i zapamiętywać miejsca, w których występują.

Kamery spełniają w grze podwójną rolę. Po pierwsze mogą obniżyć końcowy wynik naszej misji, jeżeli będziemy pokazywać się w nich zbyt często.

Po drugie, i to jest znacznie bardziej niebezpieczne, popełnianie na nich czynów zabronionych (m.in. włamań czy zabójstw), powoduje uruchomienie się alarmu.

W praktyce wiąże się to z rozpoczęciem poszukiwań głównego bohatera lub od razu przystąpienia z nim do walki przez siły wroga, a często wiąże się też z natychmiastowym zwiększeniem ilości strażników w okolicy.

kamery

Dlatego w miarę możliwości najlepiej jest unikać kamer. Po czym poznasz, że znalazłeś się akurat w jej zasięgu? Po odpowiednim komunikacie i obrazie z bohaterem, który pojawi się w lewym górnym narożniku.

Istnieją jednak sposoby radzenia sobie z kamerami (1). Oprócz ich unikania możesz je także zwyczajnie zestrzelić, w czym dobrze sprawdza się pistolet z tłumikiem. Należy tylko pamiętać, aby nie robić tego przy świadkach, bo takie zachowania Hitmana na pewno wzbudzi ich podejrzenia i przysporzy bohaterowi kłopotów.

kamery2

Druga możliwość to zlokalizowanie systemu nagrywającego (2). Systemy takie znajdują się zazwyczaj w pokojach kontroli czy budkach strażników lub ochroniarzy.

Dotarcie do takiego systemu i jego wyłączenie sprawia, że znikają z niego wszystkie nagrania, w tym te z bohaterem, a ponadto kamery na całym obszarze są wyłączane do końca misji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami