Na poprzednich stronach poradnika zajmowaliśmy się innymi aspektami treningu - dryblingiem i obroną. Sęk w tym, że nawet z najskuteczniejszą obroną świata, do zwycięstwa potrzebne są także bramki. W tym celu warto poświęcić nieco uwagi na najważniejszy tego aspekt, czyli same strzały.

Wiele z treningów wykańczania akcji przypomina te, które możesz znać z poprzednich części gry. We wszystkich możesz jednak korzystać z nowego sposobu wykonywania strzału, czyli wyczucia czasu. Więcej o tym aspekcie napisaliśmy tutaj - FIFA 19 - Wyczucie Czasu (Timed Finishing): jak używać, techniki strzelania.

Wszystkich treningów strzeleckich jest aż 20 - to najliczniejsza grupa mini gier spośród wszystkich ćwiczeń w FIFA 19. Treningi strzelania są podzielone na pięć kategorii: strzelanie, zaawansowane strzelanie, stałe fragmenty gry, zaawansowane stałe fragmenty gry oraz gry ofensywne.

029

Początkowe zadania, takie jak na powyższym obrazku, to zwykle proste strzały - czasami wprost na bramkę, innym razem po dośrodkowaniach, a jeszcze innym w ramach niewielkich torów przeszkód.

Większość strzałów jest premiowana, gdy piłka nie tylko trafi do siatki, ale na przykład uderzy w tabliczki ulokowane w rogu bramki czy też strąci kartonowe pudło lub wpadnie do pojemnika. Podczas treningów strzelania możesz korzystać ze wszystkich technik oraz modyfikatorów - strzału finezyjnego (R1/RB) lub lobu (L1/LB), a także wspomnianego we wstępie wyczucia czasu.

Czasami, aby dany trening został zaliczony, musisz spełnić określone warunki, na przykład przebiec przez wskazaną linię lub oddać strzał w wyznaczonego sektora. Niespełnienie tych założeń skutkuje często ujemnymi punktami i koniecznością powtarzania zadania.

Kolejne treningi to także strzały ze stałych fragmentów - nie tylko bezpośrednio z rzutu wolnego, ale także po dośrodkowaniu. W takiej sytuacji zwykle na boisku mamy już rywali, a więc są to symulowane sytuacje zbliżone do prawdziwych, znanych z boiska.

030

Treningi strzelania to także rzuty karne, o których więcej pisaliśmy tutaj - FIFA 19 - rzuty karne: jak strzelać i bronić. W ramach treningu nie zawsze jednak naprzeciw będzie stał bramkarz. Tak jak na powyższym obrazku, mogą być to przeszkadzające elementy różnego typu.

Podobnie zresztą jak w rzutach wolnych, z tym że w tej sytuacji na drodze piłki do bramki mogą też stanąć przeszkody symulujące murek z prawdziwych spotkań.

Ostatnie elementy treningów strzeleckich, gry ofensywne, są symulacjami różnego typu zdarzeń boiskowych. Wówczas trenujemy z kolegami z drużyny - czasami jesteśmy w przewadze liczebnej, innym razem to rywal dominuje na boisku.

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Więcej artykułów od Jerzy Daniłko

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

RekomendacjaFIFA 19 - Recenzja

Dynamiczna i wciągająca ewolucja serii.

FIFA 19 - poradnik i najlepsze porady

Sztuczki, cieszynki, porady, najlepsi piłkarze, taktyka, FUT i nowości.

FIFA 19 - trening: podania

Podaj piłkę, by sięgnęła adresata.