Na poprzednich stronach poradnika zajmowaliśmy się innymi aspektami treningu - dryblingiem i obroną. Sęk w tym, że nawet z najskuteczniejszą obroną świata, do zwycięstwa potrzebne są także bramki. W tym celu warto poświęcić nieco uwagi na najważniejszy tego aspekt, czyli same strzały.

Wiele z treningów wykańczania akcji przypomina te, które możesz znać z poprzednich części gry. We wszystkich możesz jednak korzystać z nowego sposobu wykonywania strzału, czyli wyczucia czasu. Więcej o tym aspekcie napisaliśmy tutaj - FIFA 19 - Wyczucie Czasu (Timed Finishing): jak używać, techniki strzelania.

Wszystkich treningów strzeleckich jest aż 20 - to najliczniejsza grupa mini gier spośród wszystkich ćwiczeń w FIFA 19. Treningi strzelania są podzielone na pięć kategorii: strzelanie, zaawansowane strzelanie, stałe fragmenty gry, zaawansowane stałe fragmenty gry oraz gry ofensywne.

029

Początkowe zadania, takie jak na powyższym obrazku, to zwykle proste strzały - czasami wprost na bramkę, innym razem po dośrodkowaniach, a jeszcze innym w ramach niewielkich torów przeszkód.

Większość strzałów jest premiowana, gdy piłka nie tylko trafi do siatki, ale na przykład uderzy w tabliczki ulokowane w rogu bramki czy też strąci kartonowe pudło lub wpadnie do pojemnika. Podczas treningów strzelania możesz korzystać ze wszystkich technik oraz modyfikatorów - strzału finezyjnego (R1/RB) lub lobu (L1/LB), a także wspomnianego we wstępie wyczucia czasu.

Czasami, aby dany trening został zaliczony, musisz spełnić określone warunki, na przykład przebiec przez wskazaną linię lub oddać strzał w wyznaczonego sektora. Niespełnienie tych założeń skutkuje często ujemnymi punktami i koniecznością powtarzania zadania.

Kolejne treningi to także strzały ze stałych fragmentów - nie tylko bezpośrednio z rzutu wolnego, ale także po dośrodkowaniu. W takiej sytuacji zwykle na boisku mamy już rywali, a więc są to symulowane sytuacje zbliżone do prawdziwych, znanych z boiska.

030

Treningi strzelania to także rzuty karne, o których więcej pisaliśmy tutaj - FIFA 19 - rzuty karne: jak strzelać i bronić. W ramach treningu nie zawsze jednak naprzeciw będzie stał bramkarz. Tak jak na powyższym obrazku, mogą być to przeszkadzające elementy różnego typu.

Podobnie zresztą jak w rzutach wolnych, z tym że w tej sytuacji na drodze piłki do bramki mogą też stanąć przeszkody symulujące murek z prawdziwych spotkań.

Ostatnie elementy treningów strzeleckich, gry ofensywne, są symulacjami różnego typu zdarzeń boiskowych. Wówczas trenujemy z kolegami z drużyny - czasami jesteśmy w przewadze liczebnej, innym razem to rywal dominuje na boisku.

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Więcej artykułów od Jerzy Daniłko

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

RekomendacjaFIFA 19 - Recenzja

Dynamiczna i wciągająca ewolucja serii.

FIFA 19 - poradnik i najlepsze porady

Sztuczki, cieszynki, porady, najlepsi piłkarze, taktyka, FUT i nowości.

FIFA 19 - trening: podania

Podaj piłkę, by sięgnęła adresata.

PS5 może otrzymać więcej gier wieloosobowych od Sony

Mniej narracyjnych tytułów dla jednego gracza?

Najnowsze

PS5 może otrzymać więcej gier wieloosobowych od Sony

Mniej narracyjnych tytułów dla jednego gracza?

Apex Legends - gdzie lądować, najlepsze miejsca i łup

Gdzie znaleźć najlepszy łup i gdzie lądować na początku rundy.

Apex Legends - skoki, ślizgi, szybki bieg: jak się poruszać

Wskazówki dotyczące poruszania się na polu bitwy.

Reklama