Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 19 - poradnik i najlepsze porady

Sztuczki, cieszynki, porady, najlepsi piłkarze, taktyka, FUT i nowości.

Witamy w solucji i poradniku do FIFA 19. Znajdziesz tu przede wszystkim listy najlepszych piłkarzy, porady dotyczące rozgrywki, ustawień taktycznych, obsługi gry, a także nowości w trybie FUT i oczywiście opis kontynuacji wątku Alexa Huntera, czyli trybu Droga do sławy.

Jest to wariacja na temat trybu kariery zawodnika, jednak ukazująca wszystko w fabularyzowany sposób. Nowością dla serii jest możliwość przełączania się w niemal dowolnym momencie pomiędzy trójką bohaterów gry: Alexem, Dannym i Kim.

FIFA 19 oferuje także liczne tryby FUT, czyli FIFA Ultimate Team. Rdzeniem tego rodzaju zabawy jest budowanie składu na podstawie kart zawodników, a także dbanie o formę piłkarzy, kontrakty i odpowiednie zgranie pomiędzy nimi.

Tym razem FIFA 19 stawia na wiele usprawnień w samej rozgrywce. Otrzymaliśmy między innymi możliwość oddania mocniejszego i precyzyjniejszego strzału za pomocą wyczucia czasu. Pojedynki jeden na jednego w walce o piłkę są także bardziej „fizyczne” i odczuwalne. Dodatkowo otrzymaliśmy do dyspozycji kilka nowych trybów, o których piszemy niżej.

Zapraszamy do lektury i życzymy miłej zabawy!


Poradnik FIFA 19 - listy i zestawienia najlepszych piłkarzy

W tym miejscu możesz zapoznać się z różnymi listami zawodników, ale i klubów. Znajdziesz tu między innymi zawodników z potencjałem czy najlepsze propozycje dla danej pozycji lub z wybranych, najpopularniejszych lig.


FIFA 19 Ultimate Team - porady FUT

W tym miejscu znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące trybów FUT w FIFA 19 - kart, zgrania, obsługi gry oraz jak zarabiać monety, czyli coins.


Taktyka, formacje, ustawienia, triki, sztuczki i cieszynki, tryby gry

W tej sekcji poradnika odnajdziesz przydatne wskazówki i porady dotyczące taktycznych zagadnień i aspektów związanych bezpośrednio z rozgrywką. Znajdziesz tu także przydatne spisy wszystkich sztuczek, trików i cieszynek. Wspominamy również o ustawieniach kamery i dbaniu o ważne współczynniki.


Nowości w FIFA 19 - wyczucie czasu, Droga do sławy i inne

W tym miejscu poświęcimy nieco uwagi na nowości wprowadzone do FIFA 19. W porównaniu do poprzedniej części, zmieniło się naprawdę dużo. Znajdziesz tu więc opis nowych trybów i zagrań, ale także trybu fabularnego, czyli ostatniej części opowieści Droga do sławy.


Trening

FIFA 19, jak każda z ostatnich części serii, to także treningi, dzięki którym możemy pracować nad konkretnymi aspektami zagrań poza meczem. To ciekawe mini gry, w których możemy także rywalizować z naszymi znajomymi - kto zdobędzie więcej punktów. Poniżej możesz zapoznać się z treningami, które oferuje gra.


Porady ogólne do FIFA 19

- Przed zakupem możesz przetestować grę. Wystarczy bowiem, że ściągniesz jej wersję demonstracyjną. Stosowne wskazówki oraz informacje znajdziesz na tej stronie: Demo FIFA 19 - jak pobrać, wszystkie informacje.

- Jeśli jesteś początkującym graczem, rozpoczynaj zabawę od najniższych poziomów trudności, gdy grasz ze sztuczną inteligencją. Stopniowo zwiększaj poziom, gdy z łatwością zaczniesz odnosić zwycięstwa. Pamiętaj również, że gracze w sieci prezentują naprawdę wysoki poziom, więc pierwsze zetknięcie z rozgrywką przez Internet może być nieco frustrujące.

- Wyczucie czasu to nowość w serii, która pozwala na oddanie jeszcze mocniejszych i dokładniejszych strzałów. Aby zastosować tę sztuczkę, należy nacisnąć drugi raz przycisk odpowiedzialny za strzał, gdy piłka zetknie się z nogą zawodnika. Jeśli nie wyczujesz odpowiednio momentu, zamiast udanego strzału zanotujesz kiks.

- Wykorzystuj nowe opcje taktyczne, dzięki którym możesz dopasować styl nie tylko do swoich preferencji, ale i odpowiedzieć na poczynania rywala na boisku. Pamiętaj, że szybkie ustawienia taktyczne znajdują się ukryte pod krzyżakiem na padzie.

- Inwestuj w młode talenty i zawodników z dużym potencjałem. Może na samym początku nie proponują bardzo dużych statystyk, jednak regularne wystawianie ich w podstawowym składzie sprawi, że ich talent eksploduje błyskawicznie. Takich piłkarzy można sprzedać po kilku sezonach z ogromnym zyskiem lub po prostu korzystać z ich umiejętności.

- Podczas gry nie trzymaj nigdy cały czas przycisku sprintu. Zawodnicy bardzo szybko się wtedy męczą i w drugiej połowie spotkania mogą być przez to bardzo nieefektywni. Staraj się za to przewidywać ruchy rywala i odpowiadać na nie.

- Gdy grasz ze sztuczną inteligencją, która steruje topowymi klubami z Europy, szybko zauważysz, że drużyny i poszczególni piłkarze mają swój indywidualny i dobrze zaprogramowany styl gry. Możesz to wykorzystać, przygotowując się wcześniej do spotkania.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

FIFA 19

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze