FIFA 19 - własne zasady: strzały z daleka, główki i woleje, do X goli, bez zasad

Alternatywne tryby rozgrywania szybkiego meczu.

FIFA 19 oferuje kilka nowych sposobów na rozegranie szybkiego meczu - ze sztuczną inteligencją lub ze znajomym przed jednym telewizorem. Poniżej opisane tryby są dostępne tylko w taki sposób i niemożliwe jest rozgrywanie ich przez sieć.

W poniższym opisie nie znajdziesz również trybu Przetrwanie, któremu poświęciliśmy osobną stronę. Znajdziesz ją klikając w poniższy link.

FIFA 19 i własne zasady - jak uruchomić i grać

Jeśli chcesz zapoznać się z najnowszymi trybami umożliwiającymi grę na własnych zasadach, najpierw w głównym menu FIFA 19 przejdź na zakładkę Graj (1), a następnie wybierz pozycję Szybki mecz (2).

002

Zostaniesz przeniesiony do kolejnego ekranu, w którym po kliknięciu pozycji „Własne zasady” wybierzesz stosowny tryb. Oprócz wspomnianego na wstępie Przetrwania, do dyspozycji masz kilka innych opcji, których opis przedstawiamy poniżej.

  • Strzały z daleka - w tym trybie każda bramka, gdy strzelec znajduje się w polu karnym (żółty obszar na poniższym obrazku), będzie liczona klasycznie. Natomiast premiowane będą te strzały, które znajdą się w siatce poza szesnastym metrem boiska (czerwony obszar na poniższym obrazku). To ciekawe urozmaicenie rozgrywki, które premiuje celne uderzenia z dystansu. Rozgrywka może więc nabrać zupełnie innych barw.
005
  • Główki i woleje - ten tryb jest znacznie trudniejszy od opisanego wyżej. Tym razem liczą się bramki zdobyte głową lub z woleja (po uderzeniu piłki z powietrza, zwykle przy pierwszym kontakcie). Dodatkowo warto pamiętać, że liczone są także gole z rzutów karnych i wolnych, jednak to jedyne wyjątki.
  • Do X goli - w tym trybie możesz sobie pozwolić na pełną dowolność i ustalenie liczby zdobytych bramek, po których zakończy się spotkanie. Możesz dzięki temu wrócić nawet do zasady „złotej bramki”, czyli kto pierwszy strzeli gola, wygrywa. Jeśli założenie liczby bramek nie zostanie spełnione, nastąpi dogrywka i ewentualny konkurs rzutów karnych.
  • Bez zasad - na sam koniec coś szalonego. W tym trybie nie liczą się faule (a więc nie pojawiają się także kartki), a żaden spalony również nie będzie odgwizdany. Poza tym wszystkie pozostałe zasady meczu piłki nożnej są zachowane, a więc auty z linii bocznej i bramkowej.

Własne zasady w FIFA 19 stanowią świetne urozmaicenie „klasycznych” trybów rozgrywki, a także mają ogromny potencjał imprezowy. Nie bez powodu nazywane są zresztą często „trybami kanapowymi”.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami