FIFA 19 - własne zasady: Przetrwanie

Jak włączyć i na czym polega tryb Survival, czyli Przetrwania.

Wiele ciekawych elementów zawitało po raz pierwszy do piłkarskiej symulacji od EA. W ramach nowości w FIFA 19 znajdziemy także wyjątkowe opcje rozegrania szybkiego meczu.

Warto zaznaczyć, że niżej opisane warianty mogą być rozrywane tylko ze sztuczną inteligencją lub towarzyszem przed jednym telewizorem. Opisane tryby niestety nie są możliwe do rozegrania przez sieć.

Tryb Przetrwanie w FIFA 19

Jednym z najbardziej zaskakujących, ale również pożądanych przez graczy trybów, jest Przetrwanie. Jego zasady są bardzo proste. W trybie Przetrwania zespół, który strzeli gola, traci losowego piłkarza z pola (a więc oprócz bramkarza). Maksymalna liczba piłkarzy, którzy mogą opuścić boisko, to czterech dla każdej stron.

Przy takiej sytuacji przewidziano również limit czerwonych kartek - jeśli jedna z drużyn nie będzie posiadać czterech zawodników, a także zbierze dwie czerwone kartki, automatycznie rywal wygrywa poprzez walkower.

Jak uruchomić tryb Przetrwanie w FIFA 19? Wystarczy, że w głównym menu przejdziesz na zakładkę Graj (1), a następnie wybierzesz opcję Szybki mecz (2).

002

W następnym oknie, które zauważysz po wykonaniu powyższej instrukcji, musisz wybrać pozycję Własne zasady (3) Jest to menu własnych zasad, w którym możesz znaleźć także inne, interesujące opcje rozegrania meczu na różnych zasadach. O tym aspekcie piszemy jednak w innej części naszego poradnika.

003

Po wykonaniu powyższych instrukcji, pozostaje już tylko wybrać opcję Przetrwanie (4) w kolejnym oknie, analogicznym do tego z poniższego obrazka.

004

Pozostaje już tylko wybór stron podczas starcia. Jeśli gramy z komputerowym przeciwnikiem, oczywiście mamy możliwość wyboru poziomu trudności sztucznej inteligencji. Jeśli z kolei potyczka dotyczy dwóch graczy przed jednym telewizorem, warto stworzyć drugiej osobie profil, dzięki któremu będziecie mogli śledzić swoje statystyki na bieżąco, po każdym meczu.

Tryb przetrwania w FIFA 19 to na pewno rozwiązanie dla tych osób, które czuły znużenie po klasycznych potyczkach. Teoretycznie rozgrywanie meczu w trybie Przetrwania ma wyrównywać szanse uczestniczących w zabawie, ale przede wszystkim jest po prostu ciekawym urozmaiceniem „zwykłych” meczów, które sprawdza się doskonale na domowych imprezach.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami