Spider-Man - zasoby: żetony badawcze, kultowych miejsc, baz, przestępstw, wyzwań i plecaków

Jak zdobywać żetony różnego rodzaju, czyli zasoby do odblokowywania gadżetów i kostiumów.

W grze Spider-Man na PS4 występuje system zasobów. Na zasoby składa się sześć rodzajów żetonów:

  • żetony badawcze
  • żetony kultowych miejsc
  • żetony baz
  • żetony przestępstw
  • żetony wyzwań
  • żetony plecaków

Wszystkie zasoby potrzebne są do odblokowywania nowych kostiumów i gadżetów. Na początku gry możesz jednak zauważyć, że nie wszystkie dostępne są od razu - jest to normalny stan, a okazję do ich zyskania zdobędziesz wraz z postępami głównego wątku fabularnego.

186

Informację o posiadanych zasobach (1) znajdziesz w lewym dolnym rogu ekranu, gdy za pomocą panelu dotykowego przejdziesz do głównego menu rozgrywki. Przechodząc na zakładkę kostiumów (2) lub gadżetów (3) możesz wydać posiadane żetony. Informację o tym czy stać cię na dane ulepszenie, znajdziesz w ramce po prawej (4). Jeśli nie masz wystarczającej liczby żetonów, zostaną one wyszczególnione kolorem czerwonym.

Jak zdobywać żetony i zasoby w Spider-Man na PS4?

Zdobywanie zasobów związane jest z aktywnościami pobocznymi gry. Nie od samego początku będziesz mógł zdobywać każdy z wymienionych wyżej rodzajów żetonów. Przykładowo - żetony badawcze zdobędziesz po realizacji zadań związanych ze stacjami badawczymi. Taką aktywność odblokujesz jednak po ukończeniu zadania Projekt Harry'ego. Żetony badawcze zyskujesz także po rozwiązaniu zagadek związanych z Projektami Obwodów.

Z kolei żetony kultowych miejsc zdobywamy po sfotografowaniu ważnych miejsc w mieście. Każda prawidłowo wykonana fotografia to jeden żeton. Więcej o tym aspekcie (wraz z lokalizacjami wszystkich miejsc) przeczytasz tutaj - Spider-Man - znajdźki i sekrety: wszystkie kultowe miejsca.

Na podobnej zasadzie działa zdobywanie żetonów plecaków. Plecaki to kolejny rodzaj znajdźki w świecie gry. Za odnalezienie każdego plecaka przysługuje ci jeden żeton. Lokalizację wszystkich miejsc i więcej informacji o plecakach, znajdziesz tutaj - Spider-Man - znajdźki i sekrety: wszystkie plecaki.

W inny sposób natomiast zdobywasz żetony baz - w tym celu musisz podejmować się aktywności pobocznej, która polega na wyczyszczeniu danego obszaru z ludzi Fiska. Zwykle to wymagające i nieco dłuższe walki, gdzie napierają na nas coraz silniejsze fale wrogów. Tę aktywność odblokujesz niedługo po rozpoczęciu gry.

Najłatwiejsze do zdobycia są jednak prawdopodobnie żetony przestępstw. Zaraz po ukończeniu misji Utrzymywanie pokoju otrzymasz możliwość reagowania na przestępstwa w całym mieści. Są one symbolizowane przez czerwone ikony na mapie, a gdy będziesz blisko danego przestępstwa, zostaniesz o tym poinformowany także głosowo.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami