Niemiecki rząd uregulował przepisy dotyczące prezentowania nazistowskich symboli w grach wideo. Od teraz można przedstawiać w nich swastyki, ale pod pewnymi warunkami - informuje Kotaku.

Do tej pory, gry takie jak Wolfenstein 2: The New Colossus musiały w Niemczech zostać zmodyfikowane, by spełnić wymóg braku symboli i motywów „organizacji niekonstytucyjnych”. W omawianym tytule Adolfa Hitlera przedstawiono bez wąsów, a swastyki zastąpiono fikcyjnym symbolem.

Teraz jednak rząd zmienia podejście po naciskach ze strony Niemieckiego Stowarzyszenia Branży Gier, na nowo interpretując przepisy i pozwalając - pod pewnymi warunkami - na prezentowanie motywów nazistowskich.

Ostateczna decyzja będzie jednak zależeć od USK, czyli organizacji zajmującej się ocenianiem gier pod względem kategorii. Każdy przypadek zostanie rozpatrzony osobno, a symbole będą musiały pełnić rolę artystyczną, naukową, albo przedstawiać obecne lub historyczne, prawdziwe wydarzenia.

Gry przyjmują więc teraz w Niemczech rolę podobną do filmów i seriali, do których nie stosowano opisanych powyżej restrykcyjnych reguł.

Nowe zasady wpłyną na gry w przyszłości, ale nie wiadomo, czy już wydane produkcje - jak wspomniany wcześniej Wolfenstein - otrzymają nowe edycje lub aktualizacje.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Reklama