Następca Xbox One to Scarlet?

Microsoft pracuje nad kilkoma konsolami.

Dziennikarze serwisu Thurrot dotarli do kryptonimu konsoli Microsoftu, nad którą pracuje amerykański koncern. To Scarlet - nazwę potwierdziło również kilka źródeł Game Informer.

Żadnych szczegółów nie podano. Należy również pamiętać, że informacje nie są oficjalne. Podczas konferencji Microsoftu przed E3, sam Phil Spencer - szef działu Xbox - poinformował jednak, że koncern pracuje nad kilkoma nowymi konsolami, które staną się „standardem jakości”.

Pojawił się również temat usługi pozwalającej streamować rozgrywkę. Według Spencera nad takim rozwiązaniem pracuje obecnie specjalny zespół w Microsofcie. Technika ma pozwolić na „konsolową jakość na dowolnym urządzeniu”, wliczając w to telefony i tablety.

konf2
Jaką niespodziankę szykuje Microsoft?

Menedżer wspomniał też o „Microsoft AI”, czyli systemie sztucznej inteligencji, umożliwiającej stworzenie „bogatych i wciągających” doświadczeń.

Użycie liczby mnogiej w wyrażeniu „konsole” może oznaczać, że Xbox kolejnej generacji zaoferuje kilka wersji sprzętu - tak samo, jak w przypadku Xboksa One i Xboksa One X.

Reklama

Skocz do komentarzy (26)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (26)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami