PlayStation 5 zadebiutuje w 2021 roku - wynika z wypowiedzi Johna Kodery, prezesa Sony Interactive Entertainment, który rozmawiał o przyszłości japońskiego koncernu z dziennikarzami.

- Wykorzystamy te trzy lata, aby przygotować się na kolejny krok. Zbierzemy siły, aby mocniej wyskoczyć w przyszłość - powiedział Kodera (dzięki, Wall Street Journal).

Menedżer wspomniał także o PlayStation Plus i innych podobnych rozwiązaniach. Według niego, usługi sieciowe zmieniają podejście koncernu do kwestii wprowadzania nowych produktów.

ps4
PS4 odejdzie do lamusa w 2021 roku?

- Musimy porzucić tradycyjne podejście do cyklu „życia” sprzętu. Nie jesteśmy już w czasach, w których można myśleć tylko o konsoli albo tylko o sieci, jakby to były dwie różne rzeczy - tłumaczy.

Kodera wspomniał też, że Sony szuka sposobów, by lepiej wcielić mobilność do PlayStation - konsoli tradycyjnie przeznaczonej do domowego salonu. Koncern nie chce się ponadto ograniczać do dedykowanego sprzętu przenośnego. „Potrzebujemy szerszej perspektywy, bo dziś przecież tyle urządzeń łączy się z Internetem” - powiedział.

Słowa Kodery mogą oznaczać, że PlayStation 5 będzie przypominać Nintendo Switch, a więc przybierze formę hybrydy konsoli stacjonarnej i przenośnej.

Jeszcze kilka dni temu prezes Sony Interactive Entertainment powiedział, że PlayStation 4 wchodzi w końcowy cykl „życia”. Otrzymaliśmy wtedy wyraźną sugestię, że następca zadebiutuje stosunkowo niedługo.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz