John Kodera, prezydent Sony Interactive Entertainment, powiedział podczas przemówienia na Investor Relations Day 2018 w Tokio, że PlayStation 4 wchodzi już w finalny cykl swojego „życia” - informuje Takashi Mochizuki z Wall Street Journal.

Kodera nie powiedział na ten temat nic więcej, jednak otrzymaliśmy wyraźną sugestię, że premiera PlayStation 5 jest już coraz bliżej. Wagi słowom prezydenta dodaje fakt, że mówił do inwestorów.

W marcu pojawiły się nieoficjalne informacje, według których już na początku roku zestawy deweloperskie platformy PS5 zostały wysłane do zewnętrznych deweloperów.

ps4obrzezk

Wielu analityków zgodnie twierdzi, że premiera nowej konsoli Sony w 2020 roku jest bardzo prawdopodobna.

Niektórzy podejrzewają też, że część przyszłych tytułów na PS4 może być grami „międzygeneracyjnymi” - a więc produkcje takie jak Death Stranding czy The Last of Us: Part 2 miałyby trafić także na PS5.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (27)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały