Przedstawiciele koncernu Activision poinformowali, że Crash Bandicoot N. Sane Trilogy w wersji PC, Xbox One i Switch pojawi się wcześniej. Premierę zestawu zaplanowano na 29 czerwca.

Początkowo na wymienionych platformach sprzętowych pakiet składający się z odświeżonych wersji trzech odsłon cyklu miał ukazać się 10 lipca. To oznacza, że debiut przyspieszono o półtora tygodnia.

Activision nie ujawniło powodów podjętej decyzji. We wpisie opublikowanym na koncie cyklu w serwisie Twitter stwierdzono jedynie, że postanowiono przekazać fanom niespodziewany „prezent”.

Ciekawostką jest fakt, że zmiana planów wydawniczych oznacza, że Crash Bandicoot N. Sane Trilogy trafi na PC, Xbox One i Switch niemalże równy rok po premierze na PS4. Na konsoli Sony zestaw ukazał się 30 czerwca ubiegłego roku.

Zestaw oferuje odświeżone wersje Crash Bandicoot, Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back i Crash Bandicoot 3: Warped. Ulepszono modele, tekstury, animacje i przerywniki filmowe. Do tego od nowa nagrano dialogi i przygotowano usprawniony system zapisów.

Warto zaznaczyć, że obecnie firma Activision pracuje nad remasterem innej klasycznej platformówki - serii z sympatycznym smokiem w roli głównej. Pakiet Spyro Reignited Trilogy zadebiutuje 21 września na PS4 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały