W Far Cry 5 znaleziono ślady Wielkiej Stopy

Zagadka czy kolejny mit?

Liczne ślady i wskazówki w wirtualnym Hope County sugerują, że twórcy Far Cry 5 umieścili w produkcji Wielką Stopę. Gracze rozpoczęli poszukiwania mitycznego stworzenia.

Pierwsze poszlaki znaleziono w opuszczonej chacie znajdującej się w zachodniej części hrabstwa. Dom należał do Dickiego Danskiego, który na własną rękę poszukiwał olbrzyma. Lokacja to jedna ze skrytek prepperskich - trudno dostępnych miejsc, do których trzeba odnaleźć wejście w zadaniach pobocznych (dzięki, Kotaku).

Przy chacie Danskiego znaleziono wiadomość podpisaną przez samego właściciela: „Mam przeczucie, że nasze polowanie niedługo się skończy i wreszcie zdobędziemy dowody na istnienie Wielkiej Stopy. Szykuj kieliszki”. Przy górskiej drodze znajdującej się nieopodal gracze znaleźli ciało Dickiego, jednak trudno określić przyczynę śmierci. W błocie wyraźnie widać również ślady.

mapa
Mapa to jedna z najważniejszych poszlak. Źródło: Reddit

Wnętrze chaty odkrywa kolejną poszlakę - mapę z zaznaczonymi miejscami prawdopodobnego pobytu stworzenia. Dociekliwi gracze znaleźli podobne wskazówki również na innych mapach, jednak nie wiadomo, czy również dotyczą one Wielkiej Stopy.

Jasną wskazówką od Dickiego Danskiego jest wpis o głosach słyszanych w jaskiniach okalających chatę myśliwego. Gracze przeszukali wszystkie lokacje, które mógł mieć na myśli mężczyzna, a także próbowali czekać na pojawienie się legendarnego stworzenia w miejscach sfotografowanych przez Danskiego. „Byłem w jednej z lokacji ze zdjęcia, na którym jest Wielka Stopa. Spędziłem tam chyba cały dzień obserwując zbocze, ale nie zauważyłem żadnych dzikich zwierząt” - opisuje użytkownik Reddita o pseudonimie DeepExplore.

Mimo starań społeczności graczy, nikt nie zdołał zobaczyć olbrzyma. Niektórzy zwracają jednak uwagę, że gdyby Wielka Stopa istniał w Far Cry 5, model jego postaci pojawiłby się w edytorze map - trybie Arcade. Okazuje się, że gracze stworzyli już poziomy z Wielką Stopą.

Może to oznaczać, że Ubisoft bardzo starannie ukrył postać w wirtualnej Montanie lub zamierza dodać Wielką Stopę w aktualizacji. Mimo licznych niepowodzeń, gracze kontynuują poszukiwania.

Warto wspomnieć, że w Far Cry 4 umieszczono podobne stworzenie - Yeti, jednak pojawił się on jedynie na krótką chwilę podczas przerywnika filmowego. W trzeciej odsłonie serii strzelanek gracze również poszukiwali Wielkiej Stopy, ale obecność stworzenia była mitem.

Choć nie potwierdzono istnienia legendarnego olbrzyma w Far Cry 5, gra skrywa wiele sekretów i easter eggów, odnoszących się do innych gier Ubisoftu, ale też między innymi powieści „To” czy gry Firewatch.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami