Wiedźmin 2, Fable i Forza Horizon - ulepszone wersje na Xbox One X

Xbox 360 wiecznie żywy.

Wiedźmin 2, a także Fable, Forza Horizon i Crackdown otrzymały tzw. ulepszone wersje na Xbox One X, w ramach wstecznej kompatybilności z konsolą Xbox 360 - potwierdził Microsoft.

„Moc Xbox One X napędza emulator Xboksa 360, by zaprezentować możliwie najlepsze wersje gier na bazie istniejącej zawartości, bez ingerencji w kody źródłowe" - tłumaczy Larry "Major Nelson" Hryb na swoim blogu. Gry posiadają nowe opcje graficzne, w tym przede wszystkim wyższą rozdzielczość.

Warto podkreślić, że na Xbox One X jako ulepszone wersje można uruchomić pierwszą część Assassin's Creed, Fallouta 3, Gears of War 3, Mirror's Edge, The Elder Scrolls 4: Oblivion oraz Skate 3.

3
Cztery nowe - stare tytuły w ulepszonych wersjach na Xbox One X

Cały program wstecznej kompatybilności obejmuje oczywiście o wiele więcej starszych produkcji. Wszystkie możemy uruchomić posiadając płytę z grą na X360 lub w wersji cyfrowej, o ile tytuł znajduje się w naszej biblioteczce starszej konsoli. Niektóre z gier testowaliśmy już jakiś czas temu.

W grudniu na Xbox One X trafiła aktualizacja, ulepszająca Wiedźmina 3. Nasz dział Digital Foundry dokonał analizy zmiany i był pod wrażeniem tego, co udało się osiągnąć.

Wiedźmin 2 ukazał się w maju 2011 roku na PC, a rok później na Xboksa 360. Nigdy nie trafił na PlayStation 3.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami