Najlepsze filmowe trailery gier wideo

Magia CGI.

Filmowe zwiastuny są niemal jak spoty reklamowe o przedmiotach codziennego użytku. Zachęcają do zainteresowania się grą, często mając niewiele wspólnego z rozgrywką. Są też jednak podobne do dużych produkcji kinowych, nierzadko korzystając z podobnych technik ujęć czy montażu.

Najbardziej warte uwagi są te materiały promocyjne, które opowiadają historię w ciekawy i niestandardowy sposób, chociaż stara szkoła również dobrze się sprawdza.

Wybraliśmy dla Was najlepsze trailery, jakie kiedykolwiek powstały. Przygotujcie więc popcorn, rozsiądźcie się wygodnie i podziwiajcie.

Cyberpunk 2077

Czy za pomocą niemal statycznej sceny da się opowiedzieć historię? Udało się to na pewno w zwiastunie Cyberpunk 2077. Z samego opisu może się wydawać, że nie dzieje się w nim nic ciekawego - uzbrojeni mężczyźni strzelają do kobiety-robota. Wrażenie to jest jednak mylne.

Kiedy kule rozbijają się na celu, widz zaczyna rozumieć, że mechaniczne ramiona nie są jedynym elementem wszczepionym w ciało dziewczyny. Ponadto, można domyślać się, że kobieta cierpi na cyberpsychozę, czyli pochodną zbyt dużej ilości liczby implantów. Powoduje ona agresję, co pewnie doprowadziło do śmierci cywili, których ciała leżą na ulicy.

Oprócz tego zwiastun prezentuje też masę detali. Jak już wspomnieliśmy, jest to niemal statyczna scena, ale przez odpowiednią pracę kamery widz jest w stanie ułożyć sobie historię, jaka mogła poprzedzić uchwycony w trailerze moment. Można też przyjrzeć się elementom ekwipunku noszonego przez policjantów czy latającym w powietrzu maszynom.

Beyond Good & Evil 2

Wszyscy czekamy na kolejne wieści o Beyond Good & Evil 2. Jako, że data premiery nie jest jeszcze znana, udostępnienie pierwszego zwiastuna gry spotkało się z ciepłym przyjęciem. Była to w końcu garść informacji o postaciach i klimacie, jakiego możemy się spodziewać.

Trailer doskonale dozuje dozuje. Początkowo ukazuje dłonie i plecy pewnego stworzenia, a potem postać jednego z głównych bohaterów - małpę. Tajemniczym rozmówcą okazuje się być świnia, co widz wnioskuje już po ujęciu na ryj.

Małpa oszukuje świnię i daje jej fałszywą błyskotkę, po czym odbiera nagrodę. Gdy zleceniodawca orientuje się, że artefakt zrobiony jest z czekolady, zaczyna się pościg.

Zwiastun ma wszystko, czego można od niego oczekiwać: odpowiednio dobraną muzykę, akcję niczym z pełnometrażowego filmu i niesamowicie ciekawe postaci. Ponadto cechuje się też soczystym językiem - w jednym zdaniu padają nawet trzy przekleństwa.

Star Wars: The Old Republic - Knights of the Fallen Empire

Zwiastun jednego z dodatków do The Old Republic opowiada historię dwóch braci, którzy ciężko trenują, by zostać najlepszymi wojownikami w galaktyce. Niemal pozbawieni uciech dzieciństwa uczeni są, jak zabijać.

Następujące po sobie sceny pokazują ich oddanie sprawie oraz liczbę żyć, jaką musieli odebrać, by kontynuować. Skupienie na ich twarzach nie znika nawet na sekundę. Mimo, że jeden z braci zostaje ciężko ranny, podnosi się i walczy dalej. Jego podróż przeplatana jest jednak coraz częściej wątpliwością, co powoduje, że próbuje zgładzić Imperatora.

W wyniku dalszych zdarzeń, okaleczony brat zadaje śmiertelną ranę swojemu bliźniakowi, czego natychmiast żałuje. Mimo wszystko, Imperator wyciąga do niego rękę i mówi „Chodź ze mną, synu”.

Gears of War 4

Zwiastun Gears of War 4 przeszedł niemal niezauważenie przez środowisko graczy, nie zostawiając po sobie trwałego śladu. Warto jednak zwrócić na niego uwagę, bo twórcy zastosowali w nim szereg niespotykanych zabiegów.

Pierwszy elementem, który przykuwa uwagę, jest klimatyczna muzyka. „Sound of Silence” w wykonaniu Disturbed może się podobać lub nie, ale nie można odrzucić faktu, że doskonale dopełnia wysokiej jakości warstwę wizualną.

Historia krótkiego zwiastuna opowiadana jest poprzez szereg kontrastujących ze sobą scen. W jednej chwili widzimy bohatera czwartej części gry, który ucieka przez spalony las przed potworem, w drugiej zaś - małego chłopca i jego rodziców.

Łatwo domyślić się, że to ta sama osoba, a ukazane wydarzenia to wspomnienia bohatera, gdy był jeszcze dzieckiem. Widzimy jego ojca, który zasadza drzewo i zostawia na pniu inicjały malucha. Akcja znów przenosi się do koszmaru. Postać łapie oddech za powalonym pniem i zaczyna strzelać do monstrum, które w końcu do dogoniło. Błysk z karabinu oświetla drzewo, na których widać inicjały chłopca.

Assassin's Creed Brotherhood

Zwiastun trzeciej gry o zakapturzonych zabójcach nie opowiada skomplikowanej ani poruszającej historii. Przyciąga jednak wzrok innymi elementami i jest warty umieszczenia na tej liście.

Na samym początku widzimy Cesare i Rodrigo Borgiów przejeżdżających powozem przed zebranym na placu tłumem ludzi. Szybkie przeniesienie kamery uświadamia widzowi, że najprawdopodobniej są celem głównego bohatera gry - Ezio.

Szok może wywoływać przesadna pewność siebie zabójcy. Nie rozglądając się dookoła idzie przed siebie, co przyciąga uwagę jednego ze strażników na dachu. Nagle przeciwnika zasłania jednak cień, a widz słyszy (nie widzi, co ważne), jak zostaje przez kogoś zabity.

Okazuje się, że Ezio nie jest sam. Sprzymierzeńcy celują do kolejnych strażników na jego drodze tak, by nie musiał się zatrzymać ani na sekundę. Scena jest doskonale zbudowana kompozycyjnie - tłum ubrany na czerwono rozchodzi się przed idącą na środku ekranu białą postacią.

W końcu kompani Ezio schodzą na ziemię, by pomóc mu w walce. Zwiastun kończy się w kulminacyjnym momencie. Film doskonale ukazuje zaufanie Ezio do pobratymców, oraz ich gotowość do oddania życia za tytułowe Bractwo.

Kolejne najlepsze zwiastuny CGI zobaczycie na następnej stronie. Zapraszamy!

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami