Kazunori Yamauchi przyznał w wywiadzie dla japońskiego serwisu Game Watch, że pracuje już nad kolejną odsłoną Gran Turismo - najważniejszej serii gier wyścigowych na konsole PlayStation. Nie zdradził jednak, czy chodzi o Gran Turismo 7.

W rozmowie Yamauchi opowiadał o najbliższych planach związanych z aktualizacjami dla GT Sport.

- Nie mogę jeszcze nic powiedzieć, ale od momentu wydania GT [Sport], rozpocząłem tworzenie kolejnej części GT - przyznał zapytany o plany na przyszłość (dzięki, IGN).

Gran Turismo Sport ukazało się w październiku 2017 roku, ale nie jest pełnoprawnym następcą Gran Tursmo 6

Twórca serii Gran Turismo był pytany także o kontynuację gry Tourist Trophy. Przyznał, że nie ma planów na sequel tej produkcji. Motocyklowe wyścigi ukazały się na PlayStation 2 w 2006 roku, ale od tamtej pory studio Polyphony skupia się wyłącznie na serii samochodowej.

Ostatnim projektem Yamauchiego pozostaje GT Sport, wydane w ubiegłym roku na PlayStation 4. Gra stawia w centrum uwagi wyścigi sieciowe i jest swego rodzaju spin-offem dla serii Gran Turismo.

„Mało zawartości i źle przemyślany system sieciowy potrafią przysłonić przyjemność z rozgrywki” - pisaliśmy w naszej recenzji w październiku.

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Więcej artykułów od Jerzy Daniłko