To sukces Horizon Zero Dawn zainspirował powrót Fable - raport

Kolejne nieoficjalne doniesienia.

Eurogamer może ujawnić, że trwają prace nad kolejną, wysokobudżetową odsłoną serii Fable.

Jak informowaliśmy już jakiś czas temu, Microsoft zlecił to zadanie brytyjskiemu studiu Playground Games, odpowiedzialnemu za cykl Forza Horizon na PC i Xbox. Producent konsol odmówił komentarza, lecz źródła zbliżone do projektu potwierdzają taki stan rzeczy.

1
Fantastyczny świat Albionu powraca

Jak dowiedział się Eurogamer, twórcy planują raz jeszcze postawić na opowieść RPG w uniwersum fantasy, z otwartym światem i ustalonym z góry bohaterem. W planach są spore inwestycje, ponieważ Playground specjalnie dla tego tytułu otwiera nowy oddział w Leamington Spa.

Premiera nie nastąpi jednak szybko, ponieważ studio dopiero rozwija zespół i prowadzi rekrutację, starając się osiągnąć docelowo poziom 200 deweloperów. Obecnie liczba ta jest dwucyfrowa.

Decyzja Microsotu oznacza powrót do Albionu niecałe dwa lata po zamknięciu Lionhead, które stworzyło serię. Anulowano wtedy także Fable Legends, który to tytuł stawiał jednak na znaczące odstępstwa od formuły, do której powraca teraz Playground.

Byli pracownicy Lionhead zapewniają w rozmowie z Eurogamerem, że są podekscytowani wskrzeszeniem cyklu, choć nie brakuje jednak smutku, że to nie Lionhead będzie mogło wyprodukować Fable 4, co było marzeniem wielu deweloperów.

- Mam mieszane uczucia - przyznaje Dene Carter, współtwórca serii. - Z jednej strony to bardzo dobra wiadomość dla brytyjskiego rynku gier wideo i samego cyklu Fable. Miło będzie zagrać w tytuł jako konsument.

- Jednocześnie zagadkowe jest pozbycie się zespołu pełnego ekspertów właśnie od Fable, a następnie wskrzeszenie serii. Fable to dziwna seria, trudna do rozłożenia na czynniki pierwsze dla nowej grupy twórców. Ale to bardzo utalentowani deweloperzy i na pewno świetnie sobie poradzą - dodaje.

Co zmieniło się od czasu zamknięcia Lionhead? Jak dowiedział się Eurogamer, Microsoft jest podobno zainspirowany sporym sukcesem Horizon Zero Dawn na PS4. Tytuł Guerrilla Games, także stawiający na zręcznościowe RPG, opowieść fabularną i otwarty świat, sprzedał się w nakładzie 3,4 mln egzemplarzy do końca czerwca 2017 roku.

Tymczasem gatunek open world nie będzie niczym nowym dla Playground Games, które od lat umieszcza Forza Horizon w takich właśnie realiach, regularnie - jak się wydaje - podnosząc poprzeczkę jeszcze wyżej.

Nowe Fable ma być świeżym początkiem, bez żadnego związku ze skasowanym Fable Legends. Twórcy startują podobno „od zera” i realizują własną wizję Albionu. Pozostaje mieć nadzieję, że powróci piesek.

Reklama

Powiązane materiały

Wasteland 2 na PC za darmo - na stałe

W ramach zimowej wyprzedaży w GOG.

Final Fantasy 7 Remake nie tylko na PS4 - gra trafi na inne platformy

Wyłączność na konsolę Sony do marca 2021 roku.

Pierwsze zdjęcie mapy Cyberpunk 2077

Najprawdopodobniej jedna z dzielnic.

Sapkowski o swojej karierze: "Pieniądze już nic dla mnie nie znaczą"

Autora nie obchodzi, co twórcy gier czy serialu zrobią z bohaterami Wiedźmina.

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami