Skip to main content

Na Xbox Showcase zobaczymy Fable? Zwiastun sugeruje „magiczny” pokaz

Znajoma muzyka i dużo brokatu.

Microsoft opublikował nowy zwiastun nadchodzącej konferencji Xbox Showcase. Wiele wskazuje na to, że na pokazie zobaczymy materiały z nowej odsłony serii Fable - na filmie słychać znajomą muzykę, a jego realizacja może nawiązywać do jednej z mechanik kultowego cyklu RPG.

Na krótkim teaserze widzimy gracza, który odkrywa, że jego kontroler posypany jest brokatem. Zaczyna podążać śladem z usypanego pyłku, na koniec trafiając na monitor z logo konferencji. Fani serii z pewnością szybko zauważą, że użyta w tle muzyka bardzo przypomina motyw muzyczny miasta Kamienna Altana z pierwszej odsłony cyklu, a ścieżka z brokatu może nawiązywać do systemu nawigacji z pierwszych trzech odsłon, gdy gracza prowadził do celu ślad błyszczących iskierek.

Nad nową odsłoną serii Fable pracuje studio Playground Games, tworzące do tej pory kolejne odsłony cyklu Forza Horizon. Grę oficjalnie zapowiedziano w 2020 roku, jednak od tej pory nie słyszeliśmy zbyt dużo o jej rozwoju - być może za dwa tygodnie poznamy datę premiery gry, albo chociaż zobaczymy nowy zwiastun. Wiele też wskazuje na to, że podczas tej samej konferencji zobaczymy też Hellblade 2, a według niepotwierdzonych doniesień także remake Persony 3.

Natomiast bezpośrednio po pokazie Xbox Showcase rozpocznie się organizowana przez Bethesdę prezentacja Starfield Direct, na której wydawca ma przedstawić nowe szczegóły o wyczekiwanym kosmicznym RPG. To jednak nie koniec, bo na ten sam dzień zaplanowano też wydarzenie PC Gaming Show. Wygląda na to, że czeka nas niedziela pełna zapowiedzi.

Przypomnijmy, że Fable zadebiutowało w 2004 roku na oryginalnej konsoli Xbox, a za stworzenie gry odpowiadało studio Lionhead, kierowane przez słynnego Petera Molyneux. Kolejne trzy główne odsłony cyklu wydano na Xboxa 360. Ostatnią grą wydaną pod marką Fable była opublikowana w 2018 roku karcianka Fable Fortune, jednak nie zyskała zbytniego zainteresowania i już po dwóch latach zaprzestano rozwoju tytułu.

Zobacz także