W sieci pojawił się pierwszy od kilku miesięcy materiał prezentujący fragmenty rozgrywki z powstającego Darksiders 3.

Opublikowany przez serwis IGN film przedstawia sekwencję toczącą się w podziemnej lokacji skąpanej w ognistej lawie. Furia - główna bohaterka - najpierw rozprawia się z kilkoma szeregowymi przeciwnikami, by później stawić czoła nieco potężniejszemu oponentowi.

01
Spotkanie z sympatycznym stworem

Nieprzyjaciel zwany Lava Brute jest większy od pozostałych wrogów i dysponuje sporych rozmiarów toporem. Jak nietrudno się domyślić, konieczne jest unikanie ciosów zadawanych orężem.

Jest również zbieranie kolorowych czaszek, które wyskakują z pokonanych przeciwników oraz rozbijanych elementów otoczenia. Te zapewne posłużą do rozwijania podopiecznej.

Wydarzenia w grze toczą się niemal równolegle do historii przedstawionej w Darksiders 2. Śmierć jest jednak daleko, a Wojna pozostaje uwięziony. Furia trafia na Ziemię z zadaniem zniszczenia manifestacji Siedmiu Grzechów Głównych.

Podczas walk bohaterka posługuje się biczem, którym może także zaczepić się do wybranego obiektu, aby przedłużyć skok. Postać skorzysta też z umiejętności pozwalającej na zmianę formy. Każda zagwarantuje dostęp do innego zestawu broni, ciosów i zdolności.

Zobacz: Darksiders 3 - Poradnik, Solucja

Nad produkcją pracuje Gunfire Games - studio założone przez byłych pracowników Vigil Games, czyli firmy, która przygotowała wcześniejsze odsłony cyklu jeszcze dla THQ. Teraz prawa do serii posiada Nordic Games, funkcjonujące obecnie pod nazwą THQ Nordic.

Darksiders 3 ukaże się w 2018 roku na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki