Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darksiders 3 - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, wszystkie znajdźki i sekrety, porady ogólne.

Witamy w solucji i poradniku do Darksiders 3. W niniejszej publikacji znajdziecie objaśnienia mechaniki rozgrywki i interfejsu, a także kompletną solucję z opisem dotarcia do wszystkich Grzechów Głównych oraz taktykami na ich pokonanie.

Nie zabrakło również garści porad ogólnych, które ułatwią wam rozgrywkę i poruszanie się po świecie gry oraz wskazówek dotyczących skutecznego prowadzenia walki.

Darkisders 3 to przygodowa gra akcji, w której wcielamy się w Furię - jednego z czterech Jeźdźców Apokalipsy. Z polecenia Rady, wojowniczka zostaje wysłana na misję pochwycenia siedmiu Grzechów Głównych, które zbiegły i sieją zamęt w apokaliptycznym świecie.

Świat gry Darksiders 3 ma charakter wielkiego labiryntu, jaki stopniowo poznajemy i odblokowujemy kolejne miejsca. Podczas zabawy możemy przenosić się między poszczególnymi obszarami dzięki systemowi Żmijowych jam, nad jakimi czuwa kupiec Vulgrim.

Zapraszamy do lektury i życzymy udanej zabawy.


Poradnik i wskazówki do Daksiders 3

Poniżej prezentujemy wszystkie techniczne aspekty Darksiders 3, a także podpowiadamy jak poruszać się po świecie gry. Nie zabrakło także garści porad ogólnych, dzięki którym szybciej oswoicie się z mechaniką rozgrywki. Na bieżącej stronie znajdziecie też wskazówki ogólne - warto się z nimi zapoznać.

Po kliknięciu w wybrany odnośnik, zostaniecie przeniesieni do interesującego was działu. Część wskazówek znajdziecie z kolei na tej stronie. Są to:

 • Zapisywanie stanu gry (na dole tej strony)
 • Interfejs i informacje na ekranie (na dole tej strony)
 • Menu postaci (na dole tej strony)

Podstawy i mechanika rozgrywki

W Darksiders 3 znajdziecie wiele aspektów zabawy, które opierają się na przeróżnych zasadach. Poniżej znajdziecie opisy mechanik rządzących rozgrywką.


Opis przejścia, solucja - misje główne

Poniżej znajdują się opisy przejścia wszystkich obszarów - dzięki nim sprawnie ukończycie główny wątek fabularny. Znajdziecie tu też wskazówki i taktyki jak pokonać Grzechy Główne.


Sekrety i znajdźki

W tej sekcji poradnika znajdziecie wszystkie informacje związane z ukrytymi przedmiotami oraz sposobem na dotarcie do znajdziek i sekretów w Darksiders 3.


Porady ogólne do Darksiders 3

- Środowisko gry zawiera wiele zniszczalnych przedmiotów otoczenia takie jak kokony czy śmietniki - nie pomijaj ich, bowiem w niektórych znajdują się cenne przedmioty.

- Od czasu do czasu znajdziesz kryształy z marami zawierające dusze, jakie możesz wydać u kupca Vulgrima. Używaj ich tylko przed skorzystaniem z usług demona, bowiem jeśli zginiesz, dusze znikną z twojego konta. Będziesz mógł je ewentualnie potem odzyskać docierając do miejsca zgonu, jednak bywa to ryzykowne.

- Cały czas kontroluj pasek zdrowia i nie żałuj przedmiotów leczących. Zawsze możesz zaopatrzyć się w dodatkowe kryształy leczenia u Vulgrima.

- Kontroluj paski Formy Spustoszenia i Gniewnego Ataku. Zawsze miej je w pełni naładowane przed walką z bossem.

- Różne Formy Esencji sprawdzają się lepiej w walce z niektórymi typami wrogów, dlatego przełączaj się między formami i próbuj nowe taktyki.

- Jeżeli gra jest dla ciebie zbyt trudna, zawsze możesz zmienić poziom trudności w menu opcji.

- Na planszach rozrzucone są liczne przedmioty, dlatego dokładnie badaj lokacje i zbieraj wszystko podczas eksploracji. Dostęp do niektórych wymaga specjalnych umiejętności i będziesz w stanie dotrzeć do nich w późniejszych etapach gry.

- Sprzedawaj przedmioty tylko wtedy, gdy jesteś pewny, że ich nie użyjesz lub masz zbyt wiele rzeczy tego samego rodzaju.


Zapisywanie i wczytywanie gry

W Darksiders 3 zapis gry odbywa się automatycznie w punktach kontrolnych zlokalizowanych u demona Vulgrima oraz okazjonalnie w innych miejscach, jeśli odległość pomiędzy Żmijowymi jamami jest duża. Nie istnieje opcja manualnego zapisu gry.

System na bieżąco zapisuje nasze postępy. W przypadku śmierci, zostajemy odesłani do najbliższego punktu kontrolnego. Wybierając opcję kontynuacji gry z poziomu menu głównego, również rozpoczniemy rozgrywkę od ostatniego punktu.


Interfejs na ekranie

 1. Pasek poziomu naładowania Formy Spustoszenia
 2. Pasek poziomu naładowania Gniewnego Ataku (czerwony)
 3. Pasek poziomu zdrowia (zielony)
 4. Linia nawigacji
 5. Orientacyjne położenie najbliższego Grzechu Głównego
 6. Przedmioty podręczne
 7. Liczba aktualnie zgromadzonych dusz

Interfejs menu postaci

 1. Zakładka z informacjami o Furii i atrybutami
 2. Zakładka z ekwipunkiem postaci: przedmiotami jednorazowymi, kryształami, pancerzami i elementami
 3. Zakładka z listą ruchów dla każdej z pięciu broni
 4. Poziom postaci i atrybuty Furii
 5. Ilość niewykorzystanych punktów atrybutów
 6. Panel z posiadanymi esencjami i reliktami
 7. Liczba aktualnie posiadanych dusz

Komentarze