Darksiders 3

Darksiders 3 to przemyślana i dobrze zrealizowana gra akcji, która mimo pewnych zmian w rozgrywce bawi równie dobrze, co poprzednie części.

Najważniejsze

Darksiders 3 - Recenzja

RekomendacjaDarksiders 3 - Recenzja

Furia dorównuje braciom.

W Darksiders 3 śledzimy losy Furii, której Rada Spopielonych - przed nimi odpowiadają Jeźdźcy Apokalipsy - zleca misję pokonania Siedmiu Grzechów Głównych. Bohaterka trafia na Ziemię, na której panuje iście apokaliptyczny klimat.

Fabuła nie jest skomplikowana, zaś główny cel i kolejne etapy misji są pretekstem do tego, by ukazać wewnętrzną przemianę postaci podczas przemierzania pięciu różnorodnych krain. Furia jest chaotyczna, lekkomyślna i sarkastyczna, lecz kolejne wydarzenia sprawiają, iż coraz częściej skłania się ku przemyśleniom na temat własnych pragnień i losu ludzkości.

Opowieść przedstawioną za pomocą przerywników filmowych oraz dialogów z Obserwatorką śledzimy ze sporym zainteresowaniem. Twórcy dobrze wyważyli fabularne wstawki z właściwą rozgrywką, dzięki czemu ani gameplay, ani narracja nie tracą odpowiedniej dynamiki.

Czytaj więcej...

Darksiders 3 - wymagania na PC

Ostateczne konfiguracje.

Deweloperzy ze studia Gunfire Games ujawnili ostateczne wymagania sprzętowe Darksiders 3 w wersji PC. Przedstawione konfiguracje nie należą jednak do zbyt wysokich.

Gameplay z Darksiders 3 prezentuje zagadki środowiskowe

Na kanale IGN w serwisie YouTube opublikowano nowy materiał z Darksiders 3. Kilkukrotnie widzieliśmy już walkę, więc teraz przyszedł czas na zagadki. O projekcie logicznych łamigłówek opowiada szef działu projektowego i główny projektant poziomów.

W poprzednich grach z cyklu pojawiały się zagadki z bombami, jednak deweloperzy przekonują, że mechanizm przeszedł ewolucję. Standardowe materiały wybuchowe zastąpiono owadami, za pomocą których utorujemy przejście.

Projektanci z Gunfire Games stopniowo zwiększają poziom trudności zagadek, ale nie korzystają z tutoriali w formie napisów na ekranie. Takie podejście, jak sami twierdzą, wymaga dużo pracy.

Czytaj więcej...

Gameplay z Darksiders 3 przedstawia walkę z bossem

Dziennikarze serwisu IGN opublikowali film prezentujący nowe fragmenty rozgrywki z Darksiders 3. Nagranie przedstawia walkę Furii z Gniewem - manifestacją jednego z Siedmiu Grzechów Głównych.

Boss jest dużych rozmiarów przeciwnikiem odzianym w pancerz, który skrywa płonące ciało. Podstawowym orężem wroga są dwa ostrza - oboma potrafi rzucić w stronę kierowanej przez gracza bohaterki.

W starciu oponent korzysta jednak nie tylko z wymienionej broni, ale również szarży, nacierając w określonych momentach na podopieczną. Kluczem do wygranej jest więc unikanie poszczególnych ataków poprzez wykonywanie skoków i fikołków.

Czytaj więcej...

Gameplay z Darksiders 3 - walka i eksploracja jaskini

Na kanale hiszpańskiego oddziału IGN opublikowano jedenastominutowy fragment rozgrywki z Darksiders 3 - kolejnej gry z serii skupiającej się na efektownej walce i prostych zagadkach. Zaprezentowano Furię w akcji - zobaczymy jej unikalne zdolności bojowe i akrobatyczne.

Bohaterka przemieszcza się wzdłuż zniszczonego metra, przechodząc następnie do rozległej jaskini. Rozgrywka opiera się na pokonywaniu kolejnych demonów i zbieraniu znalezionych przedmiotów. Nie zabraknie kombinacji, jak w poprzednich częściach serii.

Furia może łapać mniejsze stworzenia, pozwolić im się „naładować”, a następnie rzucić, używając jak bomby. Pozwala to zniszczyć blokady na przejściach.

Czytaj więcej...

Darksiders 3 - gameplay prezentuje starcie z potworem

W sieci pojawił się pierwszy od kilku miesięcy materiał prezentujący fragmenty rozgrywki z powstającego Darksiders 3.

Opublikowany przez serwis IGN film przedstawia sekwencję toczącą się w podziemnej lokacji skąpanej w ognistej lawie. Furia - główna bohaterka - najpierw rozprawia się z kilkoma szeregowymi przeciwnikami, by później stawić czoła nieco potężniejszemu oponentowi.

Nieprzyjaciel zwany Lava Brute jest większy od pozostałych wrogów i dysponuje sporych rozmiarów toporem. Jak nietrudno się domyślić, konieczne jest unikanie ciosów zadawanych orężem.

Czytaj więcej...

Darksiders 3 już oficjalnie - trailer i otwarty świat

Po dzisiejszym ujawnieniu gry przez sklep Amazon, firmy THQ Nordic oraz Gunfire Game zdecydowało się oficjalnie zapowiedzieć Darksiders 3.

Premiera w 2018 roku na PC, PS4 i Xbox One. Nie podano konkretnej daty.

Akcję umieszczono w otwartym świecie, a produkcja - jak i poprzednie odsłony - ma stawiać na połączenie zręcznościowej akcji, eksploracji i zagadek środowiskowych, wszystko to w widoku TPP.

Czytaj więcej...

Ujawniono Darksiders 3

Główną postacią Fury, kobieta-mag. Są też pierwsze obrazki.

Sklep Amazon ujawnił karty produktów z grą akcji Darksiders 3 na PC, PS4 i Xbox One.