Studio Firaxis ujawniło najważniejsze zmiany, jakich strategia Civilization 6 doczeka się w jesiennej aktualizacji. Mowa głównie o przeprojektowaniu systemu religii, choć jest też szereg mniejszych innowacji.

Twórcy dodadzą dwa nowe panteony i kilka wierzeń. Do tego możliwość odblokowania kolejnych budynków w ramach postępów, a także jednostek bojowych - jak mnich-wojownik.

1
Nie podano daty premiery łatki

Deweloperzy odświeżają również walkę, by takie religijne wojska mogły rozciągać strefę kontroli i otrzymywać bonusy za flankowanie i wsparcie.

Przeprojektowania doczeka się ekran z podsumowaniem wierzeń w naszej cywilizacji, a drobne zmiany interfejsu dotkną całej gry. W planach są także modyfikacje sztucznej inteligencji i balansu.

Co najważniejsze, inne nację będą teraz chętniej budowały jednostki morskie i oceaniczne, w tym całe floty i armady. Wszystko po to, by gracz nie czuł się bezpiecznie na wodach i zadbał o obronę wybrzeża.

Znikną najmniej użyteczne nowinki w polu plotek, co wyeliminuje konieczność przeszukiwania wiadomości w celu znalezienia istotnych wieści.

Ekran dyplomacji zostanie odświeżony, dzieła wielkich artystów będą bardziej artystyczne, a nad stolicami pojawiają się ikony dla ułatwienia zadania szpiegom - te i inne podobne usprawnienia dotkną interfejsu.

To nie wszystkie planowane zmiany. Twórcy planują ujawniać kolejne w nadchodzących tygodniach.

Choć Civilization 6 posiada opcję zwycięstwa religijnego, to ten aspekt rozgrywki był stosunkowo mało rozbudowany w porównaniu z poprzednią odsłoną serii. Stąd chęć rozbudowania elementu przez Firaxis.

Reklama

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Civilization 6 - Dziedzictwo Jadwigi: scenariusz Polski

Jak osiągnąć zwycięstwo w scenariuszu poświęconym Polsce?

Civilization 6 - Polska: jak grać, najlepsze strategie

Jak poprowadzić Jadwigę i Polaków do zwycięstwa?

Civilization 6 - zwycięstwo: kulturowe

Jak wygrać dzięki kulturze, wielkim dziełom, artefaktom i turystyce?