Bandai Namco opublikowało film prezentujący nowy fragment rozgrywki ze zręcznościowego Ace Combat 7: Skies Unknown. Materiał przedstawia pokazywaną na trwających targach Gamescom misję z kampanii fabularnej.

Zadanie toczy się wewnątrz chmur burzowych. Warunki pogodowe wpływają bezpośrednio na rozgrywkę, prowadząc między innymi do turbulencji, przez które można stracić kontrolę nad prowadzonym myśliwcem.

01
Nawigowanie i walka w deszczu mogą sprawić problemy

Natomiast padający obficie deszcz znacząco zmniejsza widoczność, co z kolei utrudnia zarówno lot, jak i namierzanie przeciwników. W pewnym momencie nagrania kierujący samolotem gracz musiał nawigować między skałami opierając się na informacjach wyświetlanych na ekranie.

Gameplay pokazywany przy okazji targów E3 przedstawiał walkę przy słonecznej pogodzie.

Możliwość prowadzenia starć w chmurach jest jedną z największych nowości, które twórcy wprowadzają w Ace Combat 7: Skies Unknown. Deweloperzy przyłożyli dużo uwagi do realistycznego odwzorowania obłoków.

W pokazanej w filmie misji skorzystano z Typhoona - kolejnego obok ujawnionych wcześniej myśliwców Hornet i Tomcat samolotu, który pojawi się w grze. Wyboru maszyny dokonamy w wirtualnym hangarze przed rozpoczęciem danego zadania.

Tak jak poprzednie odsłony cyklu, produkcja kładzie mocny nacisk na warstwę fabularną. W tytule weźmiemy udział w fikcyjnym konflikcie zbrojnym pomiędzy Królestwem Erusei i Federacją Osejską.

Ace Combat 7: Skies Unknown ukaże się w przyszłym roku na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Najnowsze

Anthem - rozwój javelina: sprzęt, moduły, stymulanty

Wszystko o doświadczeniu oraz przedmiotach, które wpływają ogólną moc javelina.

Anthem - tryby gry: misje, fortyfikacje, gra swobodna

Rodzaje ekspedycji i aktywności, które wykonujemy w Anthem.

Reklama