Ace Combat 7

Ace Combat 7 to szalona jazda bez trzymanki, która wciąga od samego początku zabawy. Ciężko się od niej oderwać.

Najważniejsze

Ace Combat 7: Skies Unknown - Recenzja

RekomendacjaAce Combat 7: Skies Unknown - Recenzja

Podniebne, emocjonujące starcia.

Ace Combat 7: Skies Unknown nie rewolucjonizuje serii, nawiązując bardziej do sprawdzonych rozwiązań z przeszłości. Nadal mamy do czynienia z tytułem zręcznościowym, gdzie pierwsze skrzypce odgrywają starcia współczesnych samolotów bojowych.

Wydaje się, że w takim przypadku fabuła może stanowić jedynie wypełniacz między kolejnymi misjami. Autorzy podeszli jednak do tego zagadnienia na poważnie, oferując wciągającą historię, która napędza poczynania gracza.

Całość została osadzona w 2019 roku, w fikcyjnym świecie, gdzie prym wiodą leżąca na zachodzie Federacja Osei oraz wschodnie królestwo Erusei.

Czytaj więcej...

Walka w chmurach burzowych w gameplayu z Ace Combat 7

Bandai Namco opublikowało film prezentujący nowy fragment rozgrywki ze zręcznościowego Ace Combat 7: Skies Unknown. Materiał przedstawia pokazywaną na trwających targach Gamescom misję z kampanii fabularnej.

Zadanie toczy się wewnątrz chmur burzowych. Warunki pogodowe wpływają bezpośrednio na rozgrywkę, prowadząc między innymi do turbulencji, przez które można stracić kontrolę nad prowadzonym myśliwcem.

Natomiast padający obficie deszcz znacząco zmniejsza widoczność, co z kolei utrudnia zarówno lot, jak i namierzanie przeciwników. W pewnym momencie nagrania kierujący samolotem gracz musiał nawigować między skałami opierając się na informacjach wyświetlanych na ekranie.

Czytaj więcej...

Trailer Ace Combat 7 prezentuje fabułę lotniczej produkcji

Federacja Osejska bez pozwolenia buduje kosmiczną windę na terenie Królestwa Erusea, więc księżniczka Rosa Cossette D'Elise wzywa swych żołnierzy do walki. Brzmi jak opowieść z gry RPG? Nic z tych rzeczy - to założenia fabularne kampanii w Ace Combat 7.

„Rosa Cossette D'Elise z Królestwa Erusea wzywa swoich poddanych do walki i zaczyna się chaos. Ale Federacja Osean ma w swojej armii wielu doświadczonych pilotów” - czytamy w opisie.

Poniższy trailer udowadnia, że Japończycy wszystko potrafią zamienić w melodramat: są walące się budynki, podniosła muzyka, postacie tęskniące za domem i księżniczka marząca o powrocie do ojczyzny. Łza się w oku kręci.

Czytaj więcej...

Gameplay z Ace Combat 7 prezentuje jedną z misji fabularnych

W sieci pojawiło się nagranie prezentujące fragmenty rozgrywki z kampanii fabularnej zręcznościowego Ace Combat 7: Skies Unknown. Ujęcia pokazywano na tegorocznych targach E3.

Opublikowany przez serwis IGN i opatrzony komentarzem reżysera gry - Kazutoki Kono - materiał przedstawia trzecią misję z trybu dla pojedynczego gracza. Celem jest pomoc w walce o windę kosmiczną, którą przejęły wrogie siły Królestwa Erusei.

Przed każdym zadaniem trafimy do hangaru, gdzie wybierzemy myśliwiec, którym pokierujemy podczas zabawy. W zaprezentowanych scenach do dyspozycji były dwa - F-14 i F-18, przy czym ostatecznie zdecydowano się na drugą z maszyn.

Czytaj więcej...

Ace Combat 7 opóźnione do 2018 roku

Twórcy potrzebują więcej czasu.

Przedstawiciele Bandai Namco oraz deweloperzy serii Ace Combat poinformowali dziś, że siódma odsłona cyklu ukaże się dopiero w przyszłym roku, a nie przed końcem bieżącego. Gra trafi na PC, PS4 i Xbox One.

Ace Combat 7 także na PC i Xbox One

Premiera przed końcem roku.

Ace Combat 7: Skies Unknown trafi także na Xbox One i PC - poinformowali dziś przedstawiciele Bandai Namco. Gra została zapowiedziana w 2015 roku, a jako platformę docelową podawano wyłącznie PlayStation 4.

PlayStation VR - zapowiedzi i trailery

Podczas konferencji w San Francisco przedstawiciele Sony poświęcili dużo czasu na prezentacje gier powstających z myślą o PlayStation VR lub wykorzystujących tę technologię.

Zapowiedziano odświeżoną wersję popularnej gry Rez, która ukaże się na PS4 z podtytułem Infinite. Zadziała przy 60 klatkach na sekundę w rozdzielczości 1080p.

Na PS VR trafi także Eagle Flight od deweloperów z Ubisoftu. Produkcja pozwoli wcielić się w orła szybującego nad fantastyczną wersją Paryża. Twórcy przygotowują nawet tryb rywalizacji dla kilku graczy.

Czytaj więcej...