Obszerny fragment gameplayu ze Śródziemie: Cień Wojny w wersji PC

Eksploracja terenu Cirith Ungol.

Monolith Productions zaprezentowało fragment rozgrywki ze Śródziemie: Cień Wojny. Ujęcia pochodzą jednak nie z wydań konsolowych, ale wersji PC.

Podczas kolejnego internetowego pokazu twórcy przedstawili grę uruchomioną na komputerze działającym pod kontrolą systemu Windows 10. Produkcja działała w stabilnych 60 klatkach na sekundę.

01
W grze Talion i Kelebrimbor natkną się na wielu wrogów

Ze względu na transmitowanie rozgrywki w sieci, obraz wyświetlony był w 720p. Deweloperzy podkreślają jednak, że tytuł pozwoli na zabawę w wyższych rozdzielczościach, także 4K.

W zaprezentowanym fragmencie główny bohater - gondorski strażnik Talion, który dzieli ciało z elfim duchem Kelebrimborem - eksploruje teren Cirith Ungol. Twierdza jest o tyle interesująca, że posiada połączenie z pieczarą Szeloby - kobiety-pająka pokazanej w zwiastunie sprzed kilku tygodni.

Zobacz: Śródziemie: Cień Wojny - Poradnik, Solucja

Autorzy zaznaczają, że chcieli, by widoczne krajobrazy sprawiały wrażenie autentycznych. Biorący udział w demonstracji dyrektor artystyczny projektu - Phil Straub - ujawnił, że tworząc lokacje korzystano z tak zwanej fotogrametrii.

Warto wspomnieć, że rozwiązania użyli także twórcy Get Even z gliwickiego studia The Farm 51. Technika umożliwia trójwymiarowe skanowanie rzeczywistych obiektów i osób, które następnie trafiają do gry.

Tytuł jest kontynuacją Śródziemie: Cień Mordoru. Twórcy rozbudowują założenia oryginału, ale nie wprowadzają rewolucyjnych zmian w podstawach rozgrywki. Dynamiczna i efektowna walka przypomina serię Batman Arkham, przy drobnych urozmaiceniach.

W produkcji powróci znany z poprzedniej części system Nemezis, pozwalający przejmować kontrolę nad pokonanymi przeciwnikami. Mechanizm ma wpływ teraz na cały świat, gdzie otoczenie i postacie kształtowane są przez podejmowane działania i decyzje.

Śródziemie: Cień Wojny zadebiutuje 10 października na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami