Śródziemie: Cień Wojny zaoferuje opcjonalne transakcje cyfrowe

Skrzynki z wyposażeniem i orkami.

Monolith Productions ujawniło, że w powstającym Śródziemie: Cień Wojny pojawią się opcjonalne transakcje cyfrowe.

Podczas zorganizowanej przed weekendem kolejnej internetowej prezentacji twórcy tytułu podzielili się szczegółami na temat ekonomii gry. Deweloperzy przygotowują dwie waluty - gromadzone podczas właściwej rozgrywki mirian oraz nabywane za pieniądze złoto.

01
Smok przypiecze wrogów

Obie posłużą między innymi do kupowania w cyfrowym sklepie Loot Chest i War Chest - skrzynek zawierających odpowiednio dodatkowy ekwipunek oraz orczych stronników. Pozwolą też zdobyć tymczasowy bonus do otrzymywanych punktów doświadczenia.

Mirian - umożliwiający także ulepszanie wyposażenia czy znajdujących się pod kontrolą gracza fortec - znajdziemy eksplorując świat gry. Surowiec pozyskamy również pokonując wrogów czy rozbierając posiadany sprzęt.

Złoto kupimy zaś za prawdziwe pieniądze, ale pewną ilość dostaniemy w zamian za wykonywanie określonych zadań czy uczestnictwo w wyzwaniach społecznościowych.

Zarówno Loot Chest, jak i War Chest dostępne będą w kilku wersjach. Srebrne nabędziemy za mirian, przy czym elementy ze skrzyń znajdziemy również w trakcie zwykłej zabawy.

Natomiast złote - kupowane wyłącznie z pomocą kruszcu zdobywanego za prawdziwe pieniądze - zaoferują rzadsze wyposażenie i stronników. Ponownie - na zawartość kufrów trafimy też podczas standardowej rozgrywki.

Ostatnim rodzajem skrzyń są - także nabywane za złoto - mithrilowe, w skład których wejdą legendarne odmiany ekwipunku oraz orczych pomagierów. W przypadku jednak gdy jeden z pozyskanych sojuszników zginie, otrzymamy rekompensatę w formie pancerza lub broni.

W produkcji ponownie pokierujemy Talionem - gondorskim strażnikiem, który dzieli ciało z duchem elfa Kelebrimbora. Bohaterowie próbują stawić czoła Sauronowi, korzystając ze skonstruowanego przez siebie Pierścienia Władzy.

Twórcy ze studia Monolith Productions rozbudowują założenia oryginału, ale nie wprowadzają rewolucyjnych zmian w podstawach rozgrywki. Dynamiczna i efektowna walka przypomina serię Batman Arkham, przy drobnych urozmaiceniach.

W grze powróci znany z poprzedniej części system Nemezis, pozwalający przejmować kontrolę nad pokonanymi przeciwnikami. Mechanizm ma wpływ teraz na cały świat, gdzie otoczenie i postacie kształtowane są przez podejmowane działania i decyzje.

Śródziemie: Cień Wojny zadebiutuje 10 października na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (13)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (13)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami