W sieci pojawiło się nagranie prezentujące fragmenty rozgrywki z kampanii fabularnej zręcznościowego Ace Combat 7: Skies Unknown. Ujęcia pokazywano na tegorocznych targach E3.

Opublikowany przez serwis IGN i opatrzony komentarzem reżysera gry - Kazutoki Kono - materiał przedstawia trzecią misję z trybu dla pojedynczego gracza. Celem jest pomoc w walce o windę kosmiczną, którą przejęły wrogie siły Królestwa Erusei.

01
Nie zabraknie oczywiście walki

Przed każdym zadaniem trafimy do hangaru, gdzie wybierzemy myśliwiec, którym pokierujemy podczas zabawy. W zaprezentowanych scenach do dyspozycji były dwa - F-14 i F-18, przy czym ostatecznie zdecydowano się na drugą z maszyn.

Wydarzenia w grze można obserwować z perspektywy trzech kamer - zewnętrznej, umieszczonej w kokpicie oraz prezentującej tylko elementy interfejsu. Kono podkreśla jednocześnie, że twórcom zależało na wiernym odwzorowaniu wnętrz samolotów.

Rozgrywka sprowadza się do namierzania wrogich jednostek oraz unikania nadlatujących pocisków. Nowością jest możliwość prowadzenia starcia w chmurach, co nie należy do prostych czynności - obłoki zmniejszają widoczność, utrudniając obranie oponentów na cel.

Materiał potwierdza, że podczas rozgrywki zmierzymy się nie tylko z wrogimi myśliwcami, ale także z bezzałogowymi dronami. W misji pokazanej w nagraniu trzeba było uniknąć ataku szeregu podobnych urządzeń.

Tak jak poprzednie odsłony cyklu, produkcja kładzie mocny nacisk na warstwę fabularną. W grze weźmiemy udział w fikcyjnym konflikcie zbrojnym pomiędzy Królestwem Erusei i Federacją Osejską.

Ace Combat 7: Skies Unknown ukaże się w przyszłym roku na PC, PS4 i Xbox One. Na platformie Sony będzie wspierać urządzenie PS VR. Nie wiadomo jeszcze czy zadziała także z HTC Vive lub Oculus Rift na komputerach osobistych.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Najnowsze

Anthem - rozwój javelina: sprzęt, moduły, stymulanty

Wszystko o doświadczeniu oraz przedmiotach, które wpływają ogólną moc javelina.

Anthem - tryby gry: misje, fortyfikacje, gra swobodna

Rodzaje ekspedycji i aktywności, które wykonujemy w Anthem.

Reklama