Farming Simulator 17 - rośliny bulwiaste: buraki cukrowe

Porady jak zasiać, zebrać i sprzedać buraki cukrowe.

Rośliny bulwiaste - buraki cukrowe oraz ziemniaki, są znacznie trudniejsze w uprawie niż zboża. Wymagają także specjalistycznego i bardzo drogiego sprzętu, którego nie posiadamy na starcie zabawy.

Dlatego też w ich uprawę zaangażujemy się dopiero wtedy, gdy nasza farma poważnie się rozrośnie i będziemy dysponować pokaźnymi zasobami wolnej gotówki na inwestycje.

Niemniej warto to zrobić, ponieważ zbiory są dużo obfitsze, a rośliny bulwiaste przynoszą znacznie większe zyski niż zboża. Co ważne, ze względu na duże zbiory warto do transportu buraków cukrowych wykorzystać pociągi.

Sadzenie, zbiór i sprzedaż buraków cukrowych

Wsiądź do traktora (E). Podłącz do niego kultywator (Q) a następnie go opuść (V) i rozłóż (X). Wjedź teraz na dowolne pole by rozpocząć kultywację.

Aby skutecznie kultywować, jedź wzdłuż pola raz przy razie. Jako że jest to zajęcie dość czasochłonne, w późniejszych etapach gry warto skorzystać z opcji zatrudnienia pracownika do wykonywania tej czynności (H).

Gdy już pole zostało oczyszczone czas na rozpoczęcie zasiewu. By w ogóle rozpocząć sianie buraków cukrowych, musisz kupić nowy siewnik (względem tego, który otrzymaliśmy na starcie).

farming_simulator17_30

Najtańszy siewnik do buraków cukrowych to Amazone ED 3000-C kosztujący 13000 euro. Kup go bądź wypożycz, a potem podepnij pod traktor (Q).

Następnie wsiądź do traktora (E). Opuść siewnik (V) i go włącz (B). Teraz jesteś gotowy do zasiewu. Klawiszem (Y) możesz dokonywać zmiany rodzaju nasion, których użyjesz do zasiewu. Nas interesuje burak, dlatego wybierz ikonkę symbolizującą ten rodzaj uprawy. Następnie obsiej pole.

Uwaga: po kupnie nowego siewnika musisz go uzupełnić nawozem oraz nasionami. Do tego celu musisz wykorzystać palety znajdujące się na twojej farmie w jednym z brogów - tym obok chatki z narzędziami.

Podjedź tyłem traktorem z zamontowanym nowym siewnikiem, następnie zbliż się do palet i wciśnij klawisz (R) co spowoduje napełnienie siewnika.

Odczekaj aż twoje plony wzejdą. Odwiedź sklep (P) i kup maszynę do ścinania łęcin Grimme FT 300 za 17000 euro. Podłącz ją do traktora i przejedź po polu. Warto do tego celu zatrudnić pracownika, ponieważ praca ta jest dość żmudna i trwa długo.

Następnie zbierz buraki specjalną do tego celu maszyną, której niestety nie masz na swoim stanie rozpoczynając grę.

Odwiedź sklep (P) i zakup Grimme Rootster 604 za 88000 euro. Podłącz do traktora (Q) a następnie opuść kombajn (V) i włącz go (B). Przejeżdżaj maszyną raz za razem po polu z burakami.

Pojemność maszyny nie jest zbyt wielka, dlatego miej w pobliżu pola drugi ciągnik z przyczepą. Gdy zapełnisz Rootstera, podjedź do niego traktorem z przyczepą i przeładuj do niej buraki. W tym celu przyczepa musi znajdować się tuż obok Rootstera, a będąc w nim musisz wystawić rurę (O) i nacelować w przyczepę.

Niestety do powyżej opisanych czynności nie można zatrudnić pracownika.

farming_simulator17_31

Spis treści: Farming Simulator 17 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz: Farming Simulator 17 - trawa oraz siano

Ostatnim etapem jest magazynowanie buraków. Możesz tego dokonywać wszędzie, nawet na polu, bądź w bardziej estetycznych miejscach takich jak bróg. Jeśli jednak nie chcemy magazynować warzyw, można je sprzedać w jednym z dostępnych punktów skupu.

Jeśli jesteśmy już bardzo bogatym rolnikiem, warto uprościć i znacznie przyspieszyć zbiórkę buraków, poprzez kupno maszyny, która będzie jednocześnie ścinać łęciny jak i zbierać buraki.

Do tego celu musimy zakupić żniwiarkę Holmer Exxact HR 9 za 78000 euro oraz kombajn Holmer Exacct Terra Dos T4-40 za 495000 euro, następnie obie maszyny ze sobą połączyć. Warto też pomyśleć o kupnie znacznie większej przyczepy.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami