Bethesda: Skyrim SE i Dishonored 2 bez recenzji przed premierą

Wydawca zmienia podejście.

Bethesda poinformowała oficjalnie, że od tej pory kopie recenzenckie gier będzie udostępniać dopiero na dzień przed ich wydaniem.

Nowa polityka wydawcy dotyczyć będzie już dwóch najbliższych gier. Media otrzymają klucze aktywujące Skyrim Special Edition oraz Dishonored 2 dopiero dzień przed debiutem, co może uniemożliwić przygotowanie recenzji nawet na dzień premiery. Można oczekiwać, że podobne podejście będzie w przyszłości dotyczyło także innych tytułów wydawcy.

Już w przypadku tegorocznej odsłony serii Doom kopie recenzenckie nie pojawiły się przed premierą. Część graczy obawiała się, że zwiastuje to nieudany tytuł, ale było wprost przeciwnie - produkcja okazała się być bardzo dobra i świetnie się sprzedała.

Nie jest oczywiście pewne, że równie dopracowane będą inne gry Bethesdy. Eksperyment z późnym dostępem do gry jednak się udał, więc wydawca nie zmienia podejścia. Przypomnijmy, że ostatnio podobną sytuację mogliśmy obserwować w przypadku gry Mafia 3, której wydawcą było z kolei 2K.

„Chcemy, by wszyscy, łącznie z przedstawicielami mediów, doświadczyli naszych gier w tym samym czasie” - czytamy dalej w komunikacie Bethesdy. „Rozumiemy, że część z was chce przeczytać recenzje przed podjęciem decyzji. Jeśli tak jest, zachęcamy do poczekania na opinię ulubionego autora”.

Warto podkreślić, że przekazanie kodu do recenzji jest indywidualną decyzją danego wydawcy. Często zdarza się, że firmy w ogóle rezygnują z przekazania tego rodzaju kodów.

Skyrim Special Edition ukaże się 28 października, a Dishonored 2 - 11 listopada. Obie produkcje zmierzają na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami